Uniwersytet Trzeciego Wieku – Inauguracja

CeSiR, Instytucje, Wiadomości 1 listopada 2012
Uniwersytet Trzeciego Wieku – Inauguracja

Po raz siódmy w Centrum Sportu i Rekreacji zabrzmiał Gaudeamus Igitur dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki 2012 / 2013.

Przybyłych przywitał Andrzej Brzeżnicki – dyrektor CeSiR, który rozdał dyplomy na zakończenie ubiegłego roku.

O aktywności w 2012 roku wspomniała koordynator UTW Grażyna Jagiełło, przypomniała, iż był to dla nas rok wyjątkowy . Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2012 Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Słuchacze UTW z Warki uczestniczyli w kilku konferencjach m.in. w I Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Sali Kongresowe, „ Starzenie się i zdrowie” w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, „Jak promować aktywny tryb życia seniorów” w Centralnym Ośrodku Sportu – Hala Torwar…

Studenci z Warki przyłączyli się do działalności lokalnej m.in. obstawiali punkty sprawnościowe w Dniu Dziecka; otrzymali dotację w Lokalnym Konkursie Grantowym Działaj Lokalnie i realizowali projekt „ Z seniorami na start”, gdzie dzielili się umiejętnościami pokoleniowymi seniorzy – dzieci, dzieci – seniorzy wraz z dziećmi ze świetlicy opiekuńczo – wychowawczej; byli pomysłodawcami zorganizowanie w naszym mieście I Wareckich Otwartych Ogrodów.

Seniorzy zachęcają do aktywnego i zdrowego stylu życia, pływają , uczestniczą w Aerobicu 50 +.

Pan Dyrektor CeSiR wręczył uczestnikom legitymację na nowy rok i życzył zdobywania wiedzy oraz ciekawych tematów wykładów.

Wykład inauguracyjny zaprezentował znany podróżnik Andrzej Pasławski , który zabrał wszystkich na spacer po „ Londynie – nieznanym szlakiem”.

Wraz z p. Andrzejem chodziliśmy po Londynie mało znanym – po dzielnicach pakistańskich, hinduskich, najstarszych dokach tego miasta , które były onegdaj jego sercem. Byliśmy na największym targowisku europejskim – Kandem Market, zobaczyliśmy Piccadilly Circus, Chunatown, London Eys, i „Odprysk Szkła” – najwyższy obecnie wieżowiec…

Obejrzeliśmy kontrasty, sąsiedztwo wieku XXIgo i wcześniejszych, dawne targowiska, miejsce, gdzie wymierzał sprawiedliwość słynny Kuba Rozpruwacz, pub, gdzie natchnienie czerpał Karol Dickens, browary Trumana i podobne smaczki, zwykle omijane przez turystów.

Na zakończenie przy herbatce rozpoczęły się rozmowy na temat planów na przyszły rok.

Dyrektor CeSiR – Andrzej Brzeżnicki zaprosił wszystkich do obejrzenia nowoczesnej siłowni CeSiR i zachęcał do treningu i aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich chętnych we wtorki – oprócz zajęć stałych w tym roku planowane są zajęcia z obsługi komputera i umiejętność korzystania z Internetu w nowoczesnej Świetlicy Internetowej ING dzieciom. Tak jak w innych latach nie zabraknie wycieczek i wyjazdów do teatru.

UTW starszym ludziom pozwala na zdobywanie wiedzy i realizowanie pasji – bo jak wszyscy studenci łączą naukę z przyjemnością.

Wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się co zrobić z wolnym czasem , zachęcamy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w każdy wtorek :

godz. 900 – aerobic 50 +

godz. 1015– I wykład

godz.1200 – II wykład

Centrum Sportu i Rekreacji w Warce ul. Warszawska 45

Koordynator UTW w Warce

Grażyna Jagiełło

Udostępnij:
← Pierwszy dzień kwesty na wareckim cmentarzu Dobry start UKS Olimpic Warka →

Dodaj komentarz