Strona głównaInstytucjeCeSiRPodsumowanie koszykarskiej soboty

Podsumowanie koszykarskiej soboty

KS PUŁASKI  Warka  w sobotę 22 marca rozegrał drugi ćwierćfinałowy mecz rundy PLAY OFF z liderem II ligi SKK Siedlce. Po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu niestety uległ pierwszoligowemu pretendentowi  79:84.

22.03.2014 – Warka – II liga 2 mecz I runda Play-Off
    PUŁASKI WARKA – SKK SIEDLCE (79:84)
    Pułaski: Piros 21, Cukierda 15,Kapturski 13, Tradecki 13,Gazarkiewicz 8, Piątek 7, Musijowski 2, Izraelski, Adamczyk, Konieczny, Wawszczyk, Drążyk

KS PUŁASKI Warka zakończył rundę  zasadniczą II ligi na 8 pozycji i  awansował do rundy PLAY-OFF o I ligę. W ćwierćfinałowych zmaganiach rywalizował z liderem II ligi SKK Siedlce. Drużyny grały do dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu Pułaski Warka na terenie rywala przegrał 95:50. W sobotę na własnym parkiecie  postawił wysoko porzeczkę  i o mały włos nie sprawił niespodzianki.

Pierwszą kwartę Pułaski rozpoczął w bardzo dobrym stylu. Skuteczne akcje ,zakończone celnymi rzutami Gazarkiewicza i Cukierdy dały warczanom szybkie prowadzenie  6:0. Mijały kolejne minuty, a Pułaski nie zwalniał tempa. Piros i Tradecki doprowadzili do wyniku 10:2, a chwilę później Kapturski zwiększył prowadzenie do 10 oczek. Przytłoczone Siedlce dopiero pod koniec kwarty otrząsnęły się i zaczęły odrabiać straty.  Z letargu wyrwał ich Aron Weres, który bezbłędnie punktował za 3. Koniec kwarty to wynik 17:16 dla Warki. Druga kwarta była batalią o zdobycie prowadzenia. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę a wynik oscylował głównie w granicy remisu. W 18 minucie meczu Siedlczanom udało się odskoczyć na 10 oczek – nie na długo –  bo do połowy meczu wareccy koszykarze zdołali zmniejszyć niekorzystny wynik.  Było 36:42. Po wznowieniu gry Siedlce mocno zaatakowały i wypracowały sobie 14 pkt. przewagi. Pułaski jednak się nie poddawał- wykorzystał bezmyślne błędy przeciwnika i serią skutecznych rzutów doprowadzał do remisu 52:52. Mecz zaczął się na nowo. Czwarta odsłona meczu była najbardziej emocjonująca, co podobało się kibicom. Do końcowych minut ważyły się  losy meczu, a żadna z drużyn  nie chciała  oddać zwycięstwa. W połowie czwartej kwarty Siedlce prowadziły 71:67. Wtedy to dobrą skutecznością popisał się Piros i Warka objęła prowadzenie. Siedlce jednak odpowiedziały szybko i tym razem szala zwycięstwa przechyliła się nieznacznie na ich stronę. Dla Siedlec celnie trafiali Ratajczak i Sobiło, dla Warki Piros i Cukierda. Na minutę do końca na tablicy wyników widniał rezultat 79:80. Przy piłce był zespół Warki. Zawodnicy dobrze rozegrali akcję, lecz piłka niechybnieodbiła się od obręczy i w jej posiadanie przeszli rywale.  Zespół Warki musiał faulować, ale celne rzuty wolne oddał kapitan zespołu Siedlce. Na kilka sekund przed końcową syrena Tradecki próbował doprowadzić do dogrywki, ale niestety zabrakło skuteczności. Ostatecznie Siedlce zwyciężają 84:79.

Stan rywalizacji PLAY OFF:  PUŁASKI Warka – SKK Siedlce (0:2)KS Pułaski Warka odpada z rywalizacji i kończy sezon II ligi koszykówki 2013/2014 na I etapie rundy PLAY OFF.

22.03.2014 – Warka – III  liga o miejsca 11-14
    PUŁASKI Warka – GLKS Nadarzyn (80:74)
    Pułaski: Jachimowicz 22, Wawszczyk 20, Adamczyk 20, Matulko 12, Golański 6, Drążyk 5, Pawelczyk, Dobosz, Chruściel, Osiecki

Dobre zawody rozegrali również gracze trzecioligowego zespołu Pułaski Warka, którzy w minioną sobotę na własnym parkiecie podejmowali GLKS Nadarzyn. Oba zespoły walczą o miejsca 11-14 III lig koszykówki.  Z potyczki w Warce zwycięską ręką wyszedł zespół gospodarzy zwyciężając ( 80:74). Mecz trzecioligowców miał wyrównany przebieg. Pierwszą kwartę wygrali  nieznacznie  Warczanie 26:24. W drugiej odsłonie meczu również  byli lepsi o trzy punkty, ale zespół rywala deptał im po piętach. Największe prowadzenie warecki zespół wypracował sobie w III kwarcie gry prowadził 11 oczkami. Zespół Nadarzyna nie dawał jednak za wygrana i w czwartej części spotkania niebezpiecznie odrabiał straty. Na 4 minuty do końca spotkania było już tylko  71:69 dla Warki. Z trudnej sytuacji wyrwał zespół Pułaskiego Jachimowicz który oddał celny rzut za 3 punkty. Niestety goście szybko odpowiedzieli i prowadzenie Warki zmniejszyło się do 2 oczek. W kolejnej akcji zapunktował Adamczyk i po celnym rzucie osobistym oddali Wawszczyk i Golański przybliżając Warkę do zwycięstwa. Goście bezskutecznie próbowali ratować wynik. Trzecioligowy zespół Pułaskiego zwycięża z GLKS Nadarzyn 80 : 74.

Informacje: Kinga Nowakowska
    Zdjęcia: Kacper Piwnicki
    Film: Witold Batte