Wielka bitwa na wielkim ekranie

Wielka bitwa na wielkim ekranie

7 kwietnia przypada 358. rocznica zwycięskiej „Bitwy pod Warką”. Oficjalne uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia i postać Hetmana Stefana Czarnieckiego, który stał na czele wojsk polskich rozpoczną się o godz. 13:00 Mszą Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa. Następnie uczestnicy przejdą na warecki rynek gdzie złożą kwiaty pod pomnikiem Czarnieckiego. Finałem uroczystości będzie pokaz multimedialnej wersji komiksu historycznego „Bitwa pod Warką w roku 1656”, który zaprezentowany zostanie na dużym ekranie w sali OSP.

Każdy, kto chciałby obejrzeć komiks może to zrobić 8 kwietnia w godz. 9-17. O każdej równej godzinie w sali OSP rozpoczynać się będzie prezentacja na dużym ekranie (3x5m). Wstęp bezpłatny.

PLAKAT - Pokaz multimedialny zm

Realizatorem multimedialnej wersji komiksu jest Kuba Szydło, który również skomponował muzykę oraz udźwiękowił całość. Głosów użyczyli m.in. Paweł Zieliński (narrator), Anastazy Olczak (Stefan Czarniecki), Stanisław Podlasek (Jerzy Lubomirski).

Projekt „Bitwa pod Warką – multimedialny komiks historyczny” zrealizowany przez Gminną Jednostkę Kultury „Dworek na Długiej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Udostępnij:
← Zobacz jak ma się polska animacja ZaDziałali Lokalnie na turystycznym szlaku →

Dodaj komentarz