Strona głównaOrganizacjeZawodniczki UKS OLIMPIC Warka w pierwszej trójce Grand Prix Pucharu Polski

Zawodniczki UKS OLIMPIC Warka w pierwszej trójce Grand Prix Pucharu Polski

Maraton pływacki naszych młodych zawodników trwa i nabiera tempa. W tydzień po trudnych zawodach w Mławie, w dniach 3 – 4.05.2014r. odbyły się następne, wymagające olbrzymich umiejętności, zawody o największej randze – Grand Prix Pucharu Polski w Opolu.

W zawodach brała udział cała czołówka polskiego pływania: Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk, Klaudia Naziębło, Joanna Zachoszcz, Paweł Korzeniowski, Dawid Szulich oraz Tomasz Polewka, który na tych zawodach ustanowił nowy rekord Polski na 50 m stylem grzbietowym. Zawody w Opolu zgromadziły ponad 370 zawodników i 54 kluby.

Wraz z najlepszymi, na 50-metrowym basenie olimpijskim startowała nasza reprezentacja w składzie: Karolina Chojecka, r. 2000, Natalia Kościanek, r. 2000, Aneta Chmielewska, r. 2000 i Daniel Witan, r. 1996.

Pomimo olbrzymiej presji i konkurencji z jaką spotkali się nasi zawodnicy, Grand Prix Polski w Opolu należy zaliczyć do szczególnie udanych. Na 21 startów nasi zawodnicy ustanowili 20 rekordów życiowych. Aneta Chmielewska na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 0,35,88 zajęła I miejsce i jest to w tej chwili najlepszy wynik w Polsce, Natalia Kościanek z czasem 0,38,23 zajęła III miejsce i jest to czwarty czas w Polsce. Na dystansie 100 m stylem klasycznym Aneta z czasem 1,20,64 zajęła II miejsce (zabrakło 0,1 s do I miejsca) i jest to trzeci czas w Polsce, a Natalia z czasem 1,22,32 zajęła V miejsce i plasuje się na piątym miejscu w Polsce.

Na dystansie 200 m stylem klasycznym Natalia Kościanek zajęła II miejsce (czas 2,55,83), co dało jej trzecie miejsce w Polsce.

W tej chwili na ma na Mazowszu w stylu klasycznym szybciej pływających zawodniczek od naszych dziewczyn.

W innych konkurencjach wyniki przedstawiają się następująco: Aneta Chmielewska zajęła III miejsce na 200 m stylem klasycznym i IX na 200 m sposobem zmiennym, a Natalia VII miejsce na 200 m sposobem zmiennym.

Pięć rekordów życiowych zanotowała na swoim koncie Karolina Chojecka. Wywalczyła ona IV miejsce na 200 m stylem motylkowym (co daje jej V miejsce na Mazowszu i VI w Polsce), VI miejsce na 400 m stylem dowolnym (II miejsce na Mazowszu i X w Polsce), VI miejsce na 800 m stylem dowolnym (II miejsce na Mazowszu i VII w Polsce). Ponadto wywalczyła VII miejsce na 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym.

Cieszy nas powrót do coraz lepszej formy naszego zawodnika startującego w grupie młodzieżowców Daniela Witana. W sześciu startach osiągnął sześć nowych rekordów życiowych dających mu miejsce w ścisłej czołówce na Mazowszu i w Polsce. I tak na 50 m stylem dowolnym zdobył II miejsce (co dało mu I miejsce na Mazowszu i X w Polsce), V miejsce na 50 m stylem grzbietowym (I miejsce na Mazowszu i VI miejsce w Polsce), V miejsce na 50 m stylem motylkowym (I na Mazowszu i VIII w Polsce), ponadto dwukrotnie był VI na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym, a z czasem 0,57,80 na 100 m stylem dowolnym jest pierwszy na Mazowszu i siódmy w Polsce.

Po podsumowaniu Grand Prix w Opolu siódme miejsce zajęła Aneta Chmielewska gromadząc 1533 punkty. Natomiast w klasyfikacji generalnej po 5 rundach Grand Prix Polski zawodniczki UKS OLIMPIC zajmują czołowe lokaty. W kategorii juniorów młodszych palma pierwszeństwa tym razem jest w rękach Karoliny Chojeckiej, która zdobyła 4268 punktów, II miejsce zajmuje Aneta Chmielewska – 3923 punkty, a III Natalia Kościanej 3721 punktów.

W dniach 12 – 25.05.2014 r. Karolina i Natalia wyjeżdżają na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do Olsztyna, które kończy się startem w kolejnej rundzie Grand Prix Pucharu Polski.

Dotychczasowe starty na zawodach w Mławie oraz w Opolu możliwe były dzięki współfinansowaniu przedsięwzięcia przez Urząd Miejski w Warce. Klub nasz otrzymał dotację w ramach projektu „UKS OLIMPIC Warka na arenie ogólnopolskiej – cz. II”.