Dzień Dziecka pełen talentów

Dzień Dziecka pełen talentów

31 maja przed „Dworkiem na Długiej” odbył się niecodzienny piknik z okazji Dnia Dziecka. W tym roku był on wyjątkowy gdyż siły przy jego realizacji połączyły dwa wareckie stowarzyszenia – „3majmy się razem” i „W.A.R.K.A.”, które przy wsparciu Gminnej Jednostki Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenia Warecki Klub Strzelecki i Szkolnego Koła Wolontariatu z Publicznego Gimnazjum w Warce wypełniły ten niezwykły dla dzieci dzień wieloma atrakcjami. Z takiego połączenia powstał „Dzień Dziecka” z „Wareckimi Talentami”, gdyż piknik był oficjalnym finałem realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. projektu „Wareckie Talenty”.

Na początku imprezy, tuż po oficjalnym otwarciu o 14:00 zaprezentowali się laureaci konkursu wokalnego „mini Warka Music Show” – Julia Wolska, Julia Donica, Andrea Czesak, Jakub Sobczak, Milena Glinka oraz Martyna Osińska.

 

MAM TALENT

Niezwykłą atrakcją imprezy byli uczestnicy telewizyjnych programów promujących talenty tj. „Mam Talent” czy „X-Factor”. Jako pierwszy swoje talenty w akrobacjach rowerowych zaprezentował Kamil Kobędzowski. 17-latek spod Krakowa w trzech wejściach prezentował różnorodne akrobacje, w tym jazdę na rowerze na głowie.

Kolejną gwiazdą telewizyjnych show była Agata Dziarmagowska. Zademonstrowała ona wareckiej publiczności swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne w tym prezentując m.in. swoją najnowszą piosenkę (typowaną przez Radio ESKA na przebój lata 2014) „Mogę wszystko, nie muszę nic”. Po zakończonym koncercie wokalistka rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć z fanami.

Tego dnia mogliśmy również oglądać pokazy yoyo w wykonaniu finalisty 6 edycji „Mam Talent” Marcela Ołubka oraz jego kolegi Michała Pisarskiego. Widzowie ze zdumieniem obserwowali szybko poruszające się yoyo w ich rękach, jednocześnie próbując odkryć tajemniczą technikę tych wyczynów. Po zakończonym pokazie można było wziąć udział w warsztatach najprostszych sztuczek yoyo, w których wzięło udział kilkanaście osób.

Jako ostatni z grupy uczestników talent show swój talent zaprezentował Dominik Chmurski, który dał niezwykły popis gry na elektrycznych skrzypcach. Ten instrument kojarzony jest głównie z muzyką klasyczną, jednak Dominik udowodnił wareckiej publiczności, że brzmi on równie zdumiewająco w muzyce rozrywkowej.

 

WARECKIE TALENTY 

Oczywiście to nie wszystkie talenty, które zaprezentowały się tego dnia w Warce! O 16:00 wystąpiły dla nas dzieci z PSP w Konarach prezentując swój talent taneczny. Dodatkowo o 17:00 grupa uczestnicząca w warsztatach wokalno-aktorskich zaprezentowała program muzyczny pt. „Piramida marzeń”, który wraz z młodzieżą przygotowały:  Beata Górnicka (wokal) oraz Anna Łoboda (gra aktorska). W ramach projektu „Wareckie Talenty” odbywały się również warsztaty fotograficzne – a zdjęcia wykonane przez ich uczestników zostały zaprezentowane podczas pikniku.

 

Oczywiście dla dzieci największą atrakcją były darmowe urządzenia rekreacyjne tj. wielka dmuchana zjeżdżalnia, euro-bungy, karuzela…

Ponad to tego dnia odbyły się warsztaty BOKWY przygotowane przez Centrum Sportu i Rekreacji, malowanie twarzy, robienie zwierzątek z baloników i warsztaty decoupage, które przygotowali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy PG w Warce.

Finałem wspólnej zabawy był teatrzyk pt. „Koziołek NieMatołek”, podczas którego razem z tytułowym bohaterem dzieci podróżowały po całym świecie i poznawały mieszkańców różnych krajów.

 

Pogoda na szczęście dopisała dzięki czemu naprawdę wielu małych i dużych mieszkańców mogło skorzystać z przygotowanych na „Dzień Dziecka” atrakcji. Pełne uśmiechu twarze dzieci potwierdziły, że był to bardzo udany dzień!

ZOBACZ GALERIĘ TU!

Foto: Wiktoria Szeląg, Karolina Nowak

 

Organizatorzy:

–          Stowarzyszenie 3majmy się razem

–          Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

–          Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”

–          Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki

–          Szkolne Koło Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce

 

Patronat Honorowy:

–          Burmistrz Warki Dariusz Gizka

–          Starosta Powiatu Grójeckiego Marian Górski

Udostępnij:
← Zostań szachowym mistrzem Warki! Szczęśliwa "7" z Warki zaDziała Lokalnie →

Dodaj komentarz