Strona głównaInstytucjeCeSiRNa drodze do zwycięstwa stanął TUR

Na drodze do zwycięstwa stanął TUR

W minioną sobotę 10 listopada odbył się mecz II ligi koszykówki między KS PUŁASKI WARKA, a BKS TUR BIELSK PODLASKI. Była to szansa na trzecie zwycięstwo zespołu z Warki. Niestety nie udało się. Choć gra była wyrównana, a losy meczu ważyły się w ostatnich minutach IV kwarty, to zwycięsko ze spotkania wyszedł TUR Bielsk Podlaski wygrywając 82 : 80.

Od pierwszej minuty było wiadomo, że zapowiada się dobry mecz. Pułaski po ostatnich zwycięstwach nabrał pewności siebie i systematyczności w grze , wyostrzając apetyty kibiców na kolejną wygraną. Wicelider II ligi koszykówki – TUR BIELSK PODLASKI łatwo zwycięstwa też nie chciał oddać. Pierwsze punkty w meczu zdobył Paweł Piros lecz szybkoodpowiedzieli goście. To oni w pierwszej części meczu nieznacznie dominowali na parkiecie, prowadząc sześcioma punktami. W kolejnej odsłonie meczu podopieczni Marka Brzeźnickiego poprawili skuteczność rzutów i doprowadzili do remisu, lecz o przełamanie wyniku na własną korzyść było ciężko. W końcu w trzeciej kwarcie spotkania po doskonałym dograniu Dawida Mieczkowskiego, Paweł Piros kończy akcję Pułaskiego celnym rzutem, dając pierwszą przewagę gospodarzom. Serią rzutów wynik podwyższył Patryk Przyborowski lecz goście nie pozostali dłużni.

Przed rozpoczęciem ostatniej części spotkania na tablicy widniał wynik 57 : 56. Jednopunktowa przewaga Pułaskiego zapowiadała ciekawą końcówkę spotkania. Lepszą grą w początkowej fazie IV kwarty odznaczali się gracze Pułaskiego. Nie zawodził kapitan Maciej Piątek – najlepiej punktujący w drużynie gospodarza (25 pkt., 13 zbiórek). W połowie tej części meczu zrobiło się gorąco. Goście serią rzutów odrabiali szybko straty remisują 72 :72. Tym razem w ofensywie był zespół TURA i zwiększał prowadzenie z akcji na akcję. Zawodnicy Pułaskiego nie poddawali się do końca spotkania. Mieczkowski zdobywa na konto Pułaskiego 3 punkty, a zaraz po nim kolejne dwa Piątek. Kiedy pozostała minuta do końca spotkania już tyko punkt dzielił Pułaskiego od remisu. Nadzieje na zwycięstwo Warki przekreśla jednak celnie punktujący Aaron Weres zdobywający 2 punkty dla BKS TUR BIELSK PODLASKI. Wynik próbował jeszcze ratować Partyk Przyborowski, lecz do zwycięstwa zabrakło dwóch punktów. Mecz kończy się wynikiem 82:80 dla BKS TUR BIELSK PODLASKI. Do końca spotkania Pułaskiego dzielnie wspierali kibice, za co należą im się szczere podziękowania.

Po pięciu kolejkach KS PUŁASKI WARKA zajmuje 5 miejsce. Tuż przed nim ROSA II RADOM, a wyżej PWiK PIASECZNO, TUR BIELSK PODLASKI i zespół z JAWORZNA.

W kolejnym meczu PUŁASKI Warka zmierzy się na wyjeździe z NOVUM LUBLIN, a najbliższe spotkanie w Warce rozegra dopiero 1 grudnia z PWiK PIASECZNO.

10.11.2012 – CeSiR Warka

KS PUŁASKI WARKA – BKS TUR BIELSK PODLASKI    (80:82)

PUŁASKI WARKA: Piątek 25 pkt. (1×3, 13 zbiórek), Przyborowski 20 pkt. (5 zbiórek), Piros 10 pkt. (2 x 3), Kapturski 9 pkt.( 7 zbiórek), Stefaniuk 6 pkt., (2 x 3), Mieczowski 4 pkt., Adamczyk 3 pkt., Gazarkiewicz 3 pkt., Makowski, Mordel.