Warka turystyczną perłą Mazowsza…

Warka turystyczną perłą Mazowsza…

Pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek o dofinansowanie jaki Gmina Warka złożyła na realizację projektu pt. „Warka turystyczną perłą Mazowsza – utworzenie kompleksowej oferty turystycznej Miasta i Gminy Warka”.

Projekt został złożony do Konkursu ogłoszonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w ramach Działania 6.2 Turystyka.

W ramach projektu zaplanowano m.in. przebudowę tzw. ,,Parku Saskiego’’, budowę ścieżki nad Pilicę wzdłuż ulicy Mostowej, przebudowę tzw. ,,Deptaka’’ przy Szkole Podstawowej nr 2, szereg materiałów promocyjno-informacyjnych takich jak: mapy, przewodniki, tablice informacyjne i edukacyjne, nowe tzw. „witacze”, a także lunetę w punkcie widokowym czy bezobsługową grę z użyciem smarfonów w oparciu o QR kody, a także bezobsługowe punkty informacyjne na trasach dojazdowych do Warki. W Parku Saskim zaplanowano nowe nawierzchnie i zieleń, wytyczenie nowych alejek i stylowe oświetlenie i ławeczki, ścieżka od ul. Powstańców Styczniowych ma prowadzić aż do Pilicy i kończyć się utwardzonym terenem pozwalając na organizację rekreacji – przystosowaną dla rodziców z wózkami, rowerów i pieszych, zapewniając bezpieczeństwo poprzez odseparowanie od ruchliwej drogi wojewódzkiej.

I Etap projektu tj. przebudowa ciągu komunikacyjnego  łączącego ul. Wysockiego z ul. Polną tzw. „deptaka” będzie zrealizowana jeszcze w tym roku. Położona zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, będzie nowe oświetlenie i pojawią się ławeczki a także wydzielona zostanie ścieżka rowerowa.

Udostępnij:
← Matura na 100% w wareckim LO Wareckie "Tajemnicze Ogrody" →

Dodaj komentarz