W.A.R.K.A. najwyższej jakości

W.A.R.K.A. najwyższej jakości

14 października w Warszawie podsumowana została kolejna edycja „Działaj Lokalnie”.  Ten ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany jest za pośrednictwem 60 Ośrodków „Działaj Lokalnie” wśród których od 9 lat jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A.. Podczas gali miało miejsce niecodzienne wydarzenie – wręczono po raz pierwszy najlepszym Ośrodkom „Działaj Lokalnie” certyfikaty jakości „za spełnianie najwyższych standardów w realizacji Programu Działaj Lokalnie, za tworzenie wzorów działania dla innych organizacji oraz za skuteczne budowanie kapitału społecznego”.

Wśród laureatów znalazło się wielokrotnie nagradzane za wysoką jakość działania Stowarzyszenie W.A.R.K.A.. Certyfikat z rąk byłego Ambasadora Polski w USA, Prezesa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności  Jerzego Koźmińskiego odebrał Andrzej Zaręba – od 11 lat pełniący społeczną funkcję prezesa organizacji.

Przypomnijmy, że 9 lat Programu „Działaj Lokalnie” w powiecie grójeckim (gminy Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka) to już 183 zrealizowane w 30 miejscowościach – od najmniejszych wiosek po większe miejscowości takie jak Grójec czy Warka, projekty o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. Przez ten czas, niewielkimi dotacjami (do 5,5 tys. zł) udało się zaktywizować wiele lokalnych społeczności, powstało kilka organizacji pozarządowych, kilka grup nieformalnych a co najważniejsze zrealizowano bardzo wiele niezwykle ciekawych i pożytecznych działań lokalnych.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. to nie tylko Program „Działaj Lokalnie”. To ponad 130 różnorodnych projektów o zasięgu zarówno gminnym jak i powiatowym. Wśród największych można wymienić: realizowane od kilku lat projekty wspierające rozwój organizacji pozarządowych na terenie całego powiatu, projekty wspierające aktywizację seniorów, w tym realizowany obecnie: „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów”, projekty wspierające młodzież tj. „Lokalny Fundusz Stypendialny”  w ramach którego w ciągu 4 lat rozdano już 106 stypendiów o łącznej wartości 141 tys. zł., „Lokalny Fundusz Młodych – Kuźnia Aktywności”, realizowany obecnie w Grójcu „YouthBank”, niebawem rozpoczynający się projekt „Społeczne kreatyfki – szkoła reklamy słusznych idei” i wiele różnorodnych działań mających na celu rozwój lokalny zarówno gminy Warka jak i całego powiatu grójeckiego.

 

Udostępnij:
← Sezon pływacki 2014/2015 rozpoczęty Cyrk Zalewski w Warce →

Dodaj komentarz