Seniorzy mają swoich liderów

Seniorzy mają swoich liderów

Seniorzy z powiatu grójeckiego, aktywizowani przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. są już po drugim, trzydniowym zjeździe Akademii Lidera Seniora.

Tym razem seniorzy przygotowywali się jeszcze dokładniej do złożenia wniosków Inicjatyw Seniorskich. W czasie warsztatów szczególnie duży nacisk położny został na rozwiązywanie problemów w grupie, nawiązywanie współpracy w samej grupie jak i poza nią, organizowanie czasu i podziału pracy. Ważnym elementem spotkania były też całodzienne konsultacje dotyczące projektów i pomysłów, które seniorzy z naszego powiatu chcieliby zorganizować dzięki wygranej w konkursie grantowym Inicjatyw Seniorskich.

Jednak, aby praca nie przesłoniła całego wyjazdu, seniorki same zorganizowały i przeprowadziły pierwszego wieczoru imprezę przebierańcową, podczas której świetnie bawiły się w rytmie swoich ulubionych przebojów pop. Drugiego dnia seniorki wesoło bawiły się podczas wieczorku gawędziarsko – robótkowego urozmaiconego anegdotami, dowcipami i szkoleniem z rękodzieła, podczas którego panie własnoręcznie stworzyły drzewka bożonarodzeniowe z gazet. Musicie wiedzieć, że nikt nie bawi się tak dobrze jak nasze seniorki!

Trzeci i ostatni zjazd odbędzie 10-11 grudnia i będzie podsumowaniem dotychczasowych działań seniorskich, w tym Inicjatyw Seniorskich.

Akademia Lidera Seniora organizowana jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów, dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Udostępnij:
← Poznaliśmy pogodowe tajemnice Dobra drużyna do Powiatu →

Dodaj komentarz