Potrącenie i dachowanie. Sobota na gminnych drogach

Wiadomości 9 listopada 2014
Potrącenie i dachowanie. Sobota na gminnych drogach

Miniona sobota na drogach gminy Warka przybrała czarne barwy. W dwóch zdarzeniach drogowych ucierpiał pieszy i pasażerka samochodu osobowego.

Pierwsze sobotnie (8.11) zdarzenie drogowe miało miejsce w gminnym Piasecznie. Po godzinie 18.00 38-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki opel vectra w okolicach przejścia na pieszych potrącił mężczyznę. Pogotowie ratunkowe przybyłe na miejsce wypadku zabrało poszkodowanego do szpitala. Jak się okazało, ofiarą jest 54-latek nieposiadający stałego zameldowania. W chwili potrącenia mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Test na obecność alkoholu wykazał, że 38-latek kierujący oplem był trzeźwy. Po wykonaniu badań okazało się, że potrącony mężczyzna doznał potłuczeń ciała.

Drugi, znacznie poważniejszy wypadek miał miejsce w Konarach. Po godzinie 20.30 z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy marki opel meriva zjechał z pasa drogowego i wpadł do rowu. Auto dachowało. W zdarzeniu ucierpiała 67-letnia mieszkanka powiatu radomskiego. Z urazami kręgosłupa i biodra została odwieziona do szpitala. Jej mąż, 68-latek kierujący samochodem nie doznał żadnych obrażeń. Z czynności służbowych dokonanych przez policjantów wynika, że kierujący oplem był trzeźwy. Przyczyną wypadku było według policjantów niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Udostępnij:
← Gmina Warka najlepsza w konkursie "Turystyka 6.2" Sadownicy: Nie jesteśmy frajerami! →

Dodaj komentarz