Kiermasz obfitości

Kiermasz obfitości

W niedzielę 14 grudnia w sali OSP w Warce odbył się kolejny już „Warecki Kiermasz Świąteczny”. W tym roku swoje rękodzieło wystawiło aż 11 różnych instytucji społecznych. Na ich stołach znalazło się całe mnóstwo kolorowych bombek, malowanych mikołajków i bałwanków, choinek z szyszek i makaronu, świątecznych kartek, stroików oraz innych różnorodnych ozdób, które upiększą w tym roku domy i świąteczne drzewka.

Każda z ozdób była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna a przez to, że wykonana przez dzieci, młodzież lub seniorów z organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności – niezwykła. Kupując świąteczne dekoracje można było wesprzeć Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A., Szkolne Koło Wolontariatu działające przy PG w Warce, Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą działającą przy CeSiR, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Przedszkole Samorządowe w Warce, Publiczną Szkołę Podstawową w Michałowie, Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Warce, Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Warce, Publiczną Szkołę Podstawową we Wrociszewie, Świetlicę w Laskach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Podczas kiermaszu kolędy i pastorałki wykonywali laureaci grudniowego mini Warka Music Show, uczestnicy sekcji wokalnej Dworku na Długiej oraz stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego. Była też szansa na to, by zabłysnąć wiedzą z zakresu świątecznych tradycji przy okazji planszowej gry Bożonarodzeniowej przygotowanej przez Stowarzyszenie ANIMATOR.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy kiermaszu wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Wręczone zostały nagrody publiczności oraz nagrody przyznawane przez komisję konkursu plastycznego, w którym brali udział twórcy szopek. Owoce ich pracy można podziwiać w holu Urzędu Miejskiego w Warce do 22 grudnia.

Organizatorzy kiermaszu – Gminna Jednostka Kultury  „Dworek na Długiej” oraz  Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznego kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Udostępnij:
← Takie szopki tylko u nas... Wpływ Islamu na życie swoich wyznawców →

Dodaj komentarz