Bilety miesięczne tańsze o połowę dzięki Karcie Dużej Rodziny

Bilety miesięczne tańsze o połowę dzięki Karcie Dużej Rodziny

Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych (czyli mających 3 lub więcej dzieci) otrzymują m.in. zniżki na przejazdy kolejowe, w tym kolejami mazowieckimi – 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżki w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców oraz darmowe wstępy do parków narodowych. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Wśród największych korzyści można wymienić zniżki na bilety Kolei Mazowieckich, szczególnie zniżka 49% daje w skali roku dla osób dojeżdżających do pracy do Warszawy oszczędność w wysokości niespełna 1800,00 zł (przy cenie biletu miesięcznego Warka – Warszawa 290,00 zł). Uprawnienie do zniżki poświadczać będzie Karta Dużej Rodziny okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.

Kartę Dużej Rodziny można wyrobić w Warce w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej 1, naprzeciwko poczty. Ośrodek czynny od 7:30 do 15:30, nr. tel. 48 667-02-20.

Wniosek do wyrobienia Karty oraz więcej informacji na temat benefitów dla Dużej Rodziny można znaleźć na stronie rodzina.gov.pl (https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny) lub bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Warce.

Udostępnij:
← Daj lokalnie... 1% W.A.R.K.A. aktywna na 200% →

Dodaj komentarz