Uczyli się jak skutecznie OPOWIADAĆ…

Uczyli się jak skutecznie OPOWIADAĆ…

10 stycznia w „Dworku na Długiej” odbyło się szkolenie o tym jak ciekawie i w nowoczesny sposób opowiadać o działaniach lokalnych. Spotkanie przeznaczone było dla osób z organizacji i grup inicjatywnych, które realizowały, bądź nadal jeszcze realizują projekty społeczne w Programie „Działaj Lokalnie”. Poprowadził je Michał Helwak – Animator Społeczny, Prezes Fundacji Przasnyskiej, pasjonat teatru i filmu, absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy, wykorzystujący do aktywizowania i integrowania mieszkańców głównie projekty artystyczne.

 

Corocznie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspólnie z Ośrodkami „Działaj Lokalnie”, którym jest m.in. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. organizuje konkurs pt. OPOWIEDZ, którego celem jest pokazanie jakie zmiany zaszły w lokalnych społecznościach dzięki zrealizowanym projektom „Działaj Lokalnie”. Tak jest również w tym roku, swoje prace w 4 kategoriach (Człowiek, Miejsce, Motyw i Filmowy produkt projektu), w 2 formatach (krótki film i reportaż multimedialny) można zgłaszać do lokalnej edycji konkursu, do Stowarzyszenia W.A.R.K.A. do 13 marca 2015 roku. Najlepsze prace następnie trafią do konkursu ogólnopolskiego, w którym, warto wspomnieć, prace zgłaszane przez ODL z Warki zdobywały już najwyższe laury. W poprzednim roku 2 miejsce zajęła praca zgłoszona przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu, wcześniej, w poprzednich konkursach wysokie miejsca zdobywały prace: Warsztatu Terapii Zajęciowej z Grójca, Stowarzyszenia BMW-WGR czy Stowarzyszenia KIS.

Więcej o konkursie – kliknij tu!

Mamy nadzieję, że udział w szkoleniu przedstawicieli aż 9 różnych projektów (Bończa, PTTK Warka, Stowarzyszenie ze Starej Warki, KS Start Pułaski, PG Warka, Stowarzyszenie Animator, PSP Zalesie, ZSP Jasieniec, DK Chynów) zaowocuje ciekawymi i dobrymi pracami w konkursie, tak aby mogły one… zawojować Warszawę.

Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

 

Udostępnij:
← UKS OLIMPIC Warka na XVII Grand Prix Legionowa w pływaniu 23 Finał za nami... →

Dodaj komentarz