Michalczew aktywnych seniorów

Michalczew aktywnych seniorów

Trzecią „Inicjatywą Seniorską” zrealizowaną na terenie gminy Warka w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. „Powiatowego Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów” jest projekt Klubu Seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa. Grupa działa od niedawna, ale nie znaczy to, że nie ma doświadczenia w różnorakich projektach i działaniach. Michalczewscy seniorzy są energiczni, otwarci i gotowi do działania.

W ramach zrealizowanego w Michalczewie projektu pt. „Smakuj i dekoruj z nami” udało im się:

  • opracować strategię na działalność klubu i założenie kroniki,
  • przygotować własnoręcznie w ramach warsztatów stroiki świąteczne, które przekazane zostały ich najstarszym seniorom, którzy nie mieli możliwości przyjść na wspólny wieczór wigilijny,
  • zorganizować pierwszą wigilię klubu seniora.

 

Aktywiści z Michalczewa w zeszłym roku zrealizowali również projekt w ramach Programu „Działaj Lokalnie” (kliknij tu). Zachęcamy wszystkich do wsparcia m.in. takich działań aktywizujących lokalne społeczności, poprzez przekazanie 1% podatku lokalnej Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. Aby to zrobić wystarczy w zeznaniu PIT wpisać OPP – STOWARZYSZENIE W.A.R.K.A. i nr KRS 0000160318. O tym, że warto wesprzeć własnie tę organizację świadczyć może niezwykle bogata aktywność w poprzednim roku, z która można zapoznać się klikając tu.

 

Projekt „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów” realizowane jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010. 

 

Udostępnij:
← Tenisiści stanęli przy stole Wspaniała 20-ka walczy dalej... →

Dodaj komentarz