Białe zimowisko

Białe zimowisko

W drugim tygodniu ferii zimowych grupa trzydziestu pięciu dzieci z gminy Warka wyjechała w Polskie Tatry do Murzasichla na Zimowisko. Organizatorem tych zimowych wakacji było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce.

Od pierwszych dni Polskie Tatry zachwycały obozowiczów swoim pięknem i zimową aurą. Dużo śniegu, troszkę mrozu i zabawa na śniegu gotowa. Dzieci i młodzież codziennie brała udział w zajęciach na świeżym powietrzu na stoku narciarskim. Grupa narciarzy szlifowała swoje umiejętności pod okiem instruktora, łyżwiarze do woli korzystali z lodowiska. Dużą popularnością cieszył się też snowtubing – zjeżdżanie na oponkach z górki czy jazd na sankach i jabłuszkach. Nie mogło zabraknąć śnieżnej bitwy i lepienia bałwana.

Wieczorami również nie było czasu na nudę. Codziennie po kolacji odbywały się wieczornice z legendami o Zakopanym – śpiącym rycerzu i Mnichu, z konkursami i rozwiązywaniem zagadek, z zajęciami plastycznymi oraz profilaktycznymi. W wolnym czasie dzieci mogły również pograć w bilard, tenis stołowy i piłkarzyki. Podczas trwania zimowiska odbył się także turniej tenisa stołowego, który zwyciężył w grupie starszej Patryk Cymer a w grupie młodszej Adam Nowakowski oraz slalom gigant dla narciarzy. Tu triumfowali Piotr Kiliańczyk, Kacper Okrasa i Zuzia Bagnicka.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w zimowisku miała ponadto okazję zwiedzić Zakopane. Obozowicze zobaczyli najpopularniejszą polską skocznie narciarską, wjechali kolejką na Gubałówkę podziwiając piękne widoki, zwiedzili na Krzeptówkach Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Spacerując Krupówkami młodzież podglądała folklor, słuchała góralskiej muzyki, podziwiała stroje podhalańskie oraz zachwycała się różnorodnością form popularnych oscypków. W drodze powrotnej do Warki uczestniczy zimowiska odwiedzili także Kraków. Zobaczyli smoka ziejącego ogniem, Wawel, krakowski Rynek z pięknymi sukiennicami i wsłuchując się w hejnał podziwiali wieżę Mariacką.

Siedem dni spędzonych w Ośrodku wczasowym „U zbójnika” w Murzasichlu miło zapadnie w pamięci uczestników zimowiska. Ale ferie dobiegły końca i trzeba było wrócić do szkoły. Pełni radości i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do Warki.

Galeria zdjęć dostępna na stronie CESIR – kliknij tu.

Udostępnij:
← KS Warka w sparingach 1:1 Spotkanie u Kardynała Nycza →

Dodaj komentarz