Zobacz Warkę w Telewizji Internetowej

Zobacz Warkę w Telewizji Internetowej

Właśnie oficjalnie ruszyła warecka telewizja internetowa www.TV.WARKA.pl.

Portal na którym będzie można obejrzeć filmy z różnych lokalnych przedsięwzięć – sportowych, kulturalnych, edukacyjnych, religijnych, turystycznych i innych jest wspólnym projektem Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz osoby, która od wielu lat dokumentuje takie właśnie wydarzenia.

Jak nam powiedział Witold Batte, bo o nim mowa, w swoich archiwach ma już ponad 200 filmów, które stara się systematycznie udostępniać w serwisie „you tube” jednak pomysł utworzenia osobnego portalu gdzie będzie można je lepiej eksponować i systematyzować, gdzie inni będą mogli również umieszczać swoje materiały filmowe ocenił jako strzał w 10-kę. Warka potrzebuje takiej wirtualnej przestrzeni gdzie prezentowana będzie bieżącą rzeczywistość, nie tylko dziś dla osób, które np. chcą obejrzeć koncert czy mecz na którym nie mogli być ale i dla przyszłych pokoleń jako element poznawczo-edukacyjny”.

Jak zaznacza dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba „Portal to zalążek czegoś większego o czym kilkakrotnie już dyskutowaliśmy w gronie pracowników Dworku. To pomysł na uruchomienie w przyszłości lokalnych wiadomości internetowych, zapowiedzi różnorodnych wydarzeń, itp., a co najważniejsze to pomysł na edukację wareckiej młodzieży gdyż od września w „Dworku” chcielibyśmy rozpocząć warsztaty dziennikarsko-medialne a lokalny portal telewizyjny będzie dobrym miejscem do zdobywania praktycznych umiejętności”.

Redakcja portalu zaprasza wszystkich do współpracy przy tworzeniu go, zarówno do przesyłania materiałów, do pomocy przy jego promocji jak i do aktywności twórczej którego celem będzie jego rozwój.

Zobacz Warkę w Telewizji Internetowej www.tv.warka.pl

Udostępnij:
← Alicja Węgorzewska wystąpiła w Muzeum Wybory Sołtysów czas zacząć →

Dodaj komentarz