Muzyczny Pieprzyk nad „i”

Muzyczny Pieprzyk nad „i”

W piątek 13 lutego zespół gitarowo – wokalny „Pieprzyk” wystąpił w „Dworku na Długiej” w cyklu koncertów „dWorek z Piosenką”. Grający do tej pory w duecie – Hanna Jakubowska i Zbigniew Dworzyński zadebiutowali w rozszerzonym składzie – z kontrabasistą – Mariuszem Miszkurką.

„Pieprzyk” po raz pierwszy wystąpił w czerwcu 2010 roku podczas III Konkursu Piosenki Poetyckiej Sowa w Rybniku i od tamtej pory stale się rozwija. Muzycy pojawiają się na festiwalach i przeglądach piosenki lecz jak sami mówią „są zbyt skromni by zwyczajnie mówić o tym”. Grają „piosenkę prozaiczną”, do której chętnie dodają elementy bluesa i swoje poczucie humoru.

Na dworkowej scenie zaprezentowali autorskie utwory i kawałki słynnej grupy Black Sabbath nawiązując do 45. rocznicy wydania pierwszej debiutanckiej płyty tejże grupy. Podczas koncertu delikatność kobiecego głosu wraz z dojrzałym męskim brzmieniem przeplatała się w akompaniamencie różnorodności scenicznych dźwięków.

O sukcesie „Pieprzyka” w Warce mówią nie tylko gromkie brawa jakimi za występ dziękowali słuchacze ale też niemała kolejka po autografy. Instrumentalno-wokalna, a co za tym idzie oryginalna, a nawet organiczna, czy korzenna atmosfera dworkowej sceny muzycznej unosić się będzie jeszcze przez jakiś czas.

Zapraszamy na kolejny „dWorek z Piosenką” już 17 kwietnia 2015 r.

Zobacz galerię zdjęć tu

Udostępnij:
← Wareckie podsumowanie finału WOŚP Budzące emocje "Ziarno prawdy" w kinie w Warce →

Dodaj komentarz