Warecki „Dzień Myśli Braterskiej”

Warecki „Dzień Myśli Braterskiej”

22 lutego harcerze i harcerki na całym świecie obchodzili „Dzień Myśli Braterskiej”. Ten dzień uświadamia harcerzom, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie bratersko, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

W Warce harcerze również świętowali wspólnie ten dzień. Zbiórka Środowiska 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych rozpoczęła się o godzinie 12. Uczestnicy podzieleni na 8 patroli złożonych z zuchenek, zuchów, harcerek i harcerzy wyruszyli „w miasto” by kręcić reportaże z mieszkańcami Warki na temat harcerstwa i „Dnia Myśli Braterskiej”.

O godz. 13 rozpoczęła się druga część gry, w której patrole przez 3 godziny musiały odwiedzić jak największą ilość punktów rozłożonych po całej Warce, by wykonywać zadania umożliwiające im zdobycie plakietki Warki na mundur!

O godz. 16 rozpoczął się na wareckim rynku apel środowiska w którym uczestniczyła naczelniczka Magdalena Tchórznicka. Podczas gry jeden z harcerzy, Alek Majewski realizował swoją próbę końcową na stopień młodzika i z sukcesem zamknął ten stopień na apelu. Stopień zamknął również dh Tomek, drużynowy 1 Wareckiej Gromady Zuchowej „Klan Smoka”, ponadto mianowano podzastępowych, przyznano prawo noszenia chust oraz rozdano znaczki sprawności „Detektywa”.

Po apelu wszyscy udali się do sali obok harcówki przy kościele MB Szkaplerznej, gdzie po obejrzeniu zrealizowanych reportaży odbyły się harcerskie „śpiewanki”.

Środowisko 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych

Udostępnij:
← Powstańcy 1830 i 1863 pokazali broń TRANS-MED... globalna logistyka "działająca lokalnie" →

Dodaj komentarz