Więcej
    Strona głównaOrganizacjeJuniorki UKS OLIMPIC Warka na Zimowych Mistrzostwach Polski

Juniorki UKS OLIMPIC Warka na Zimowych Mistrzostwach Polski

W dniach 6 – 8.03.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów: 14-letnich w Olsztynie i 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Polski były najlepszymi zawodami w wykonaniu naszych zawodniczek, które w sumie zakwalifikowały się dziesięciokrotnie do finałów A i B.

Szczególnym osiągnięciem może poszczycić się Aleksandra Cieplak (14 lat), która dwukrotnie awansowała do finału A (na dystansie 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem motylkowym), a w czasie eliminacji ustanowiła pięć nowych rekordów życiowych.

Po pasjonującej walce na 100 m stylem motylkowym, z czasem 01,07,55 Ola zajęła ósme miejsce w Polsce, a na dystansie 200 m tym samym stylem, z czasem 02,33,04, została szóstą zawodniczką w Polsce. W ten sposób spełniła minima kwalifikacyjne Polskiego Związku Pływackiego, na podstawie których otrzyma powołanie do kadry narodowej juniorów.

W Ostrowcu Świętokrzyskim walczyły: Natalia Kościanek, Aneta Chmielewska i Karolina Chojecka (juniorki 15 lat). Dziewczęta dwukrotnie wywalczyły awans do finału A i sześciokrotnie do finału B.

W finale A, na dystansie 100 m stylem klasycznym, z czasem 1,14,85 Aneta Chmielewska zajęła dziewiąte miejsce, a Natalka Kościanek – z czasem 1,15,02 – miejsce dziesiąte. Kwalifikując się do finału B na 50 m stylem klasycznym Natalia Kościanek zajęła czternaste miejsce (czas 0,35,00) a Aneta Chmielewska miejsce szesnaste (czas 0,35,10).

Finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym przyniósł kolejne osiągnięcie Natalii, która poprawiła czas o 2 sekundy i z wynikiem 2,40,55 zajęła 12 miejsce w Polsce, płynąc szybciej niż niektóre zawodniczki z finału A.

Karolina Chojecka w finale B na dystansie 200 m stylem dowolnym zajęła 20 miejsce, a na dystansie 400 m stylem dowolnym – 15 miejsce.

Ukoronowaniem występów Karoliny w stylu dowolnym był wyścig na 800 m. Ustanowiła ona nowy rekord życiowy poprawiając cza o 10 sekund i z wynikiem 9,37,03 zajęła 13 miejsce w Polsce.

Bilans zawodniczek UKS OLIMPIC Warka to: 19 rekordów życiowych, 10 finałów A i B oraz wypełnienie przez Olę Cieplak minimum kwalifikacyjnego do kadry narodowej.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla zawodniczek i trenera.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na basen, gdzie w naszej gablocie obejrzeć można zdobyte przez dziewczęta dyplomy Mistrzostw Polski Juniorów.

SKLEJONE

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!