Szkolili się jak dobrze działać… lokalnie

Szkolili się jak dobrze działać… lokalnie

Do 31 marca trwa nabór do Lokalnego Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie”, ale już teraz wnioskodawcy intensywnie myślą jak przekuć swoje społeczne, pełne energii pomysły w projekt, który w formie wniosku konkursowego będzie rywalizował o dotację. Jak zaplanować projekt, na czym polega diagnoza lokalna, jak przygotować budżet, jakie są najczęściej popełniane błędy – tego potencjalni wnioskodawcy „Działaj Lokalnie” mogli dowiedzieć się na szkoleniu które zorganizowało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek „Działaj Lokalnie” w „Dworku na Długiej” 11 marca. Spotkanie zgromadziło prawie 20 osób. Na szkoleniu nie zabrakło wytycznych jakie obowiązują w konkursie. Przypomnijmy: o dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe, grupy nieformalne samodzielne i działające przy organizacji lub instytucji. Kwota dofinansowania to maksymalnie 6 tys zł. Projekty mogą być 3-6 miesięczne w okresie pomiędzy 1 maja a 31 grudnia. Prezentację ze spotkania można pobrać ze strony stowarzyszenia – kliknij tutaj.

Spotkanie było też okazją do przedstawienia dodatkowych możliwości finansowania małych oddolnych inicjatyw dzięki programowi FIO MAZOWSZE LOKALNIE oraz platformie crowdfundingowej FUNDUJESZ.PL.

W szkoleniu wzięli udział wnioskodawcy z różnych miejscowości objętych konkursem. Przypomnijmy, że zasięg konkursu to gminy: Warka, Chynów, Goszczyn, Grójec i Jasieniec. Byli obecni przedstawiciele jednostek OSP, szkół, organizacji pozarządowych, grup inicjatywnych, kół zainteresowań – bo w „Działaj Lokalnie” nie jest ważny temat ale cel jakim jest aktywizacja lokalnych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego.

Program „Działaj Lokalnie” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Jest on realizowany we współpracy z siecią Ośrodków „Działaj Lokalnie” wśród których jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Środki na dotacje, które w tym roku są przeznaczone to 60 tys. zł. Połowa z nich pochodzi z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności a połowa musi być zebrana lokalnie. Z lokalnych 30 tys. połowa to środki lokalnych samorządów, reszta to darowizny firm i osób. Dlatego zwracamy się zatem do wszystkich, którym zależy na wspieraniu oddolnych inicjatyw o dołożenie się do wspólnego dobra jakim są nasze lokalne społeczności. Można pomóc przekazując 1% na rzecz „Działaj Lokalnie” w powiecie grójeckim – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. KRS 0000160318. Dziękujemy!

Zobacz dlaczego warto 1% przekazać Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. – kliknij tutaj.

Udostępnij:
← Piłkarze KS Warka sparingują przed nowym sezonem Lokalnie i z pasją "pod klucz"... tylko z KLUCZ-SERWIS →

Dodaj komentarz