Kiermasz świątecznego nastroju

Kiermasz świątecznego nastroju

Święta Wielkanocne już za kilka dni, a w domach jak zwykle w tym czasie mnóstwo pracy. Doskonale wpisuje się w ten okres Warecki Kiermasz Wielkanocny, gdyż każde około świąteczne przygotowania należy zakończyć odpowiednim udekorowaniem stołu i samych domowych wnętrz. 6. edycja świątecznego kiermaszu, który odbył się w Niedzielę Palmową – 29 marca w wareckiej OSP, gwarantował mieszkańcom miasta i okolic możliwość zakupu wyjątkowych, ręcznie robionych ozdób za symboliczną opłatą.

Ideą Wareckiego Kiermaszu Świątecznego jest wsparcie różnych działań społecznych i charytatywnych realizowanych przez działające w gminie Warka organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kluby oraz placówki oświatowe. Wśród tych, które oferowały swoje produkty w tym roku znalazły się: Przedszkole Samorządowe w Warce, Szkolne Koło Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce, Lokalny Fundusz Stypendialny, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Świetlica w Bończy, Świetlica w Laskach, Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza przy CeSiR w Warce oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Odwiedzające warecką OSP osoby mogły przebierać wśród szytych, plecionych, malowanych i pieczonych zajączków oraz kurczaczków, kolorowych jajek, wieńców wielkanocnych, stroików i oczywiście pysznych baranków.  Dodatkowym punktem programy był finał konkursy plastycznego pt. „Kwiaty Wiosny” i wręczenie nagród jego laureatom.

Dworek na Długiej, jako organizator kiermaszu, dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce za udostępnienie sali, organizacjom i instytucjom za przygotowanie produktów i zaangażowanie oraz sympatykom za wsparcie tej inicjatywy.

Zobacz galerię zdjęć TU

Udostępnij:
← „Kwiaty Wiosny” zawitały do Dworku! Wygraj „Splendor” dla siebie! →

Dodaj komentarz