Rośnie kolejny Fundusz Stypendialny

Rośnie kolejny Fundusz Stypendialny

Na koncie kolejnej edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego WARKA, który rozpocznie się za kilka miesięcy jest już 5.098,24 zł czyli ponad 3 całoroczne stypendia! To duża zasługa tegorocznych stypendystów i ich szkolnych opiekunów, którzy aktywnie angażują się w pozyskiwanie funduszy m.in. poprzez udział w wareckich kiermaszach: Bożonarodzeniowym i Wielkanocnym, udział w akcjach okolicznościowych – „Mikołajki” i świąteczne pakowanie zakupów w sklepach oraz zbiórki podczas spektakli wystawianych przez „Teatr Pretekst” do którego uczęszczają m.in. stypendyści LFS. Lokalny Fundusz Stypendialny wspiera finansowo Andrzej Zaręba – społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A., który od niedawna pełni również funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego. Przekazuje on swoją dietę radnego w okresie swojego pobytu za granicą (wyjazd ze względu na sprawy rodzinne) na cele społeczne w gminie Warka, w tym właśnie m.in. Lokalny Fundusz Stypendialny i Program „Działaj Lokalnie”. Z jego darowizn ufundowano już m.in. jedno roczne stypendium LFS.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji LFS całoroczne stypendia wysokości 150zł/miesięcznie otrzymuje 23 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Warka. To w sumie kwota 34.500,00zł, która udało się uzbierać dzięki wsparciu ogólnopolskiego partnera – Fundacji im. Stefana Batorego, samorządu Warki oraz kilkunastu lokalnych przedsiębiorców (patrz plansza poniżej).

Partnerzy LFS 2014 ZM

 

W ciągu 4 edycji Funduszu stypendiami o łącznej wartości 141 tys. zł wsparto już 106 uczniów z wareckich szkół, z czego, co warte podkreślenia, ok. 10% zebrali sami stypendyści angażując się społecznie i wspierając jednocześnie możliwość otrzymania stypendium przez kolejnych uczniów.

W zeszłym roku organizator Lokalnego Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenie W.A.R.K.A. otrzymało główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Dobre Stypendia” w kategorii „Lokalne programy stypendialne organizacji pozarządowych” co świadczy o niezwykle profesjonalnym działaniu organizacji na rzecz rozwoju lokalnego.

02 - Pasek LFS zm

UWAGA!

Każdy podatnik może wesprzeć Lokalny Fundusz Stypendialny WARKA poprzez przekazanie 1% podatku. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nr KRS 0000160318 Organizacji Pożytku Publicznego Stowarzyszenia W.A.R.K.A. oraz w celu szczegółowym dopisać „STYPENDIA”.

Jeśli nie jesteś przekonany, że 1% podatku warto zostawić lokalnie właśnie Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. zobacz podsumowanie działań w roku 2014, które były możliwe właśnie m.in. dzięki przekazanemu podatkowi oraz pozyskanym zewnętrznym dotacjom – kliknij tutaj. Może te inicjatywy przekonają Cię, że warto!

Udostępnij:
← Wieczór z... romansami i balladami ,,Fantastyczna Czwórka" UKS Olimpic Warka →

Dodaj komentarz