Multimedialna wystawa o historii Warki będzie zrealizowana

Multimedialna wystawa o historii Warki będzie zrealizowana

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało kolejną dotację na swoje działania. Tym razem od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kwota dotacji 140 000 zł netto pomoże zrealizować nowoczesną multimedialną stałą wystawę o historii Warki. W 2013 r. muzeum przygotowało projekt wykonawczy ekspozycji, dzięki pomocy Gminy Warka. Teraz, kiedy dyrekcja muzeum otrzymała pomoc z zewnątrz – Samorząd Warki również nie odmówił i na Sesji Rady Miejskiej w dniu 24 marca przyznał pomoc finansową na zrealizowanie wystawy w kwocie 200 000 zł. Swoją cegiełkę dołożył też Browar WARKA – 20 000 zł. Powiat Grójecki zdecydował o pomocy dla muzeum na wkład własny w kwocie również 20 000 zł.

CZ1

O sfinansowanie wystawy Muzeum czyniło starania od dwóch lat. „Bardzo cieszymy się, że ekspozycja stała o historii Warki zostanie zrealizowana. To dobry projekt edukacyjny. Pozyskaliśmy na realizację wystawy prawie 400 000 zł środków zewnętrznych. Jak na takie małe muzeum to duży sukces”- mówi dyrektor muzeum Iwona Stefaniak

WW2-B

 

Wystawa pt. „WARKA – miasto dotknięte historią” zostanie zrealizowana w dwóch salach na piętrze pałacu Pułaskich i jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowana zwiedzającym.

Info. muzeum


mkidn_01_cmyk

 

Zadanie pn. „Stworzenie stałej wystawy muzealnej „Warka – miasto dotknięte historią”” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Udostępnij:
← „Na dobre i na złe” w Muzeum Sukces seniorów, sukces Stowarzyszenia W.A.R.K.A. →

Dodaj komentarz