Przedszkolaki poznawały ciekawe zawody

Przedszkolaki poznawały ciekawe zawody

W wareckim Samorządowym Przedszkolu „Bajkowy Statek” 17 kwietnia zakończył się cykl zajęć pt. „Poznajemy ciekawe zawody”, których głównym założeniem było poszerzenie wiedzy i zainteresowań dzieci na temat zawodów wykonywanych przez dorosłych. Głównym punktem akcji były wyjścia „w teren”, gdzie przedszkolaki poznały profesje innych ludzi.

Na pierwszą wycieczkę dzieci 4-letnie z grupy VII „Pieski” i VIII „Motylki” wraz z opiekunami wybrały się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Kolejnym odwiedzonym miejscem była Przychodnia Lekarzy Specjalistów Prima-Med. Z tej możliwości skorzystały wszystkie dzieci ze starszych grup. W ramach wycieczki dzieci zapoznały się z zawodem lekarza, pielęgniarki, i stomatologa. Wiele nowych wiadomości przyniosło zwiedzanie poszczególnych gabinetów, znajdujących się w przychodni. Towarzyszyło temu oglądanie wielu profesjonalnych urządzeń budzących ciekawość i mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci.

Dzieci miały również przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce. Dzieci dowiedziały się że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają połamane przez wichury drzewa, pomagają w czasie powodzi, są wzywani także do wypadków drogowych. Dzięki życzliwości strażaków dzieci mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia strażackiego hełmu, przebywanie w wozie strażackim oraz gaszenie fikcyjnego pożaru. Na zakończenie w ramach podziękowania strażacy otrzymali od przedszkolaków własnoręcznie wykonany album na temat pracy strażaka.

Dyrekcja oraz pracownicy przedszkola, a w szczególności dzieci skłądają gorące podziękowania wszystkim instytucjom za serdeczne przyjęcie oraz dokładne zaprezentowanie zawodów jakie wykonują

Zobacz galerię zdjęć na stronie Przedszkola – kliknij tutaj.

Opracowała Emilia Trojanowska

Udostępnij:
← Co zrobić z 1% podatku? Skazać go na pomaganie! Cyrkowo-Bajkowo w Warce →

Dodaj komentarz