Na „Bajkowy Statek” zawitał… leśniczy

Na „Bajkowy Statek” zawitał… leśniczy

W dniu 23 kwietnia do Samorządowego Przedszkola nr 1 „Bajkowy Statek” przybył niezwykły gość – leśniczy z Nadleśnictwa Grójec. Na początku spotkania gość opowiedział dzieciom kim jest leśniczy i zaprezentował swój mundur.

W dalszej części opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniał przedszkolakom, iż w lesie nie należy:
– hałasować, by nie płoszyć ptaków,
– wyrzucać śmieci na ściółkę leśną,
– rozniecać ognia w miejscach do tego nie przeznaczonych,
– zrywać i niszczyć roślin.

Leśniczy prosił przedszkolaków, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się. Podczas spotkania przybyły gość zadawał przedszkolakom pytania, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. W nagrodę otrzymały zakładki do książki z wizerunkiem ptaków mieszkających w lesie oraz odblaskowe opaski na rękę. Na koniec spotkania dzieci pod czujnym okiem leśniczego zasadziły na placu przedszkolnym dwie sadzonki drzew. Warto zwrócić uwagę, że leśniczy wykazał się dużym poczuciem humoru i nawiązał świetny kontakt z dziećmi.

W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły leśniczemu drobny upominek w postaci własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej pt. „ Bajkowy Las”, a leśniczy na ręce dyrektor przedszkola w podziękowaniu za zaproszenie przekazał książki dla dzieci pt. „Gry i zabawy w lesie”.

Na pożegnanie leśniczy zaproponował dzieciom zabawę ruchową „Drzewa w lesie”, w której wszystkie dzieci uczestniczyły bardzo chętnie.

Wszyscy serdecznie podziękowali leśniczemu za spotkanie z niecierpliwością oczekując na kolejne – tym razem w leśniczówce.

Zobacz galerię zdjęć na stronie przedszkola – kliknij tutaj.

Katarzyna Karczmarczyk

Udostępnij:
← Warecka "Dwójka" Małym Mistrzem Sportu 2015 Malowana mama →

Dodaj komentarz