Wycisnęli trzy medale!

Sport 27 kwietnia 2015
Wycisnęli trzy medale!

Po inauguracji sezonu sportów siłowych lokalni zawodnicy, których atrybutem jest sztanga konsekwentnie realizują swoje cele – i zwyciężają.

W minioną sobotę podopieczni trenera Mirosława Malca do swojego sportowego kompasu wprowadzili współrzędne miejscowości Ostrów Mausz, gdzie odbyła się X edycja zawodów Bursztynowa Sztanga. Ogólnopolskie zawody w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno – Sportowe „Szansa – Start Gdańsk” odbyły się w renomowanym Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich.

Do rywalizacji w X edycji Bursztynowej Sztangi udała się trójka ciężarowców trenujących na co dzień pod okiem trenera Mirosława Malca – Justyna Kozdryk, Piotr Plesiewicz oraz Sebastian Wiśniewski.

Po raz kolejny dla reprezentacji powiatu grójeckiego dobre otwarcie zawodów zagwarantowała Justyna Kozdryk. Aktualna mistrzyni Starego Kontynentu zaliczyła dwa podejścia, w których wycisnęła sztangę ważącą odpowiednio 87.5 kg oraz 90 kilogramów. Rezultaty te pozwoliły Justynie Kozdryk wieść rej nad żeńską częścią rywalizacji i wywalczyć złoty medal w swojej kategorii wagowej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN.

Sukces Justyny Kozdryk powtórzył wszechstronny zawodnik związany z Warką – Piotr Plesiewicz. Rywalizujący z zawodnikami, których waga nie przekroczyła 49 kilogramów Piotr Plesiewicz zaliczył dwa podejścia, w których ciężar sztangi wynosił 90 i 95 kilogramów. Rezultaty te okazały się nieosiągalne dla pozostałych zawodników rywalizujących w kategorii wagowej +49 kilogramów, którym nie pozostało nic innego prócz pogodzenia się z wyższością w zawodach złotego medalisty Piotra Plesiewicza.

Ostatnim z podopiecznych trenera Mirosława Malca startującym w zawodach z cyklu Bursztynowa Sztanga był Sebastian Wiśniewski. Stający w szranki z zawodnikami z kategorii wagowej +59 kilogramów reprezentant powiatu grójeckiego wycisnął sztangi ważące 75 oraz 85 kilogramów. Pozwoliło to Sebastianowi Wiśniewskiemu stanąć na najniższym stopniu podium.

Rezultaty osiągnięte przez swoich podopiecznych satysfakcjonują Mirosława Malca. Trener ciężarowców na gorąco podsumował rywalizację w następujących słowach:

Udany start. Treningi popłacają. Wszyscy zawodnicy pracują bardzo ciężko i te medale są tego rezultatem. Teraz wszyscy są lekko przetrenowani, stąd nieco słabsze wyniki. Po solidnym odpoczynku wszystko wróci do normy.
Każdy z zawodników wraca z zawodów z medalem. Bardzo nas to cieszy. Jednak już teraz myślimy o mistrzostwach świata i ciężko trenujemy, aby w Szwecji pokazać się z jak najlepszej strony.

Przypomnijmy, że centralnym punktem tegorocznego sezonu wyciskania sztangi leżąc dla reprezentantów barw Warki i powiatu grójeckiego będą mistrzostwa świata rozgrywane w Szwecji. Do Skandynawii prócz wielokrotnej medalistki zawodów tej rangi Justyny Kozdryk uda się również reprezentant Warki, młody adept sztuki wyciskania sztangi leżąc – Kamil Jagiełło.

Informacja&zdjęcia: trener Mirosław Malec

Udostępnij:
← Wyniki Turnieju Mini Siatkówki KS Warka na remis →

Dodaj komentarz