Warecka „Dwójka” Małym Mistrzem Sportu 2015

Warecka „Dwójka” Małym Mistrzem Sportu 2015

W poniedziałek 27 kwietnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyła się Olimpiada Sześciolatka o Puchar przechodni Gminy Warka pt. „Mały Mistrz Sportu 2015.” Hala sportowa CeSiR zapełniła się kibicami i zawodnikami aż dziewięciu placówek najmłodszych sportowców z gminy Warka. Choć pretendentów do zwycięstwa było wielu, to mistrz mógł być tylko jeden!

Celem zawodów było propagowanie aktywności ruchowej wśród dzieci oraz integracja szkół i przedszkoli. Reprezentacje szkół/przedszkoli składały się z 10 osób, ale do każdej z 9 konkurencji opiekun wybierał 8 zawodników, którzy czynnie uczestniczyli w zmaganiach. Na trybunach dzielnie wspierali dopingiem rodzice i koledzy młodych zawodników.

W pierwszej części zawodów każda drużyna przedstawiała swoje logo oraz okrzyk zagrzewający do walki. Warto zwrócić tu uwagę na dobre przygotowanie drużyn i jednakowe koszulki z emblematami danej grupy, które wyróżniały zespół na tle wszystkich uczestników. Następną konkurencją były skoki na dużej tęczowej piłce do oddalonego pachołka, a kolejnym zadaniem przetransportowanie pięciu piłek na drugi koniec hali, podając je z rąk do rąk do kolegi w przodzie. Wymagało to dużej koncentracji i sprawnego przerzucania piłek. Konkurencja czwarta polegała na umieszczeniu tenisowych piłek na talerzykach, a następnie zebraniu ich i przeniesieniu do pojemnika. Dzieci miały też możliwość sprawdzenia swojej celności podczas wykonywania rzutów woreczkami do koła hula-hop. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg przełajowy, podczas którego dzieci miały możliwość spróbowania ciekawych form aktywności – skok nad płotkiem, przetoczenie się na materacu bokiem, przejście pod płotkiem, stanie na jednej nodze na „jeżyku” – był nie lada wyzwaniem. Poprawnie wykonane zadanie dawało zawodnikom wiele radości. Ale była też konkurencja, w której brał udział nauczyciel. Ubieranie sportowca polegało na tym, że każde dziecko zakładało na „manekina” inną część garderoby, a ostatni zawodnik w rzędzie – nauczyciel miał za zadanie zawiązać mu buty. Nauczyciele poczuli dozę rywalizacji i zacięcie walczyli o jak najsprawniejsze wykonanie zadania. Na zakończenie oceniani byli także kibice, którzy głośno dopingowali swoich i  kulturalnie zachowywali się na trybunach. Miłą niespodzianką było przybycie na zawody dla najmłodszych Pana Dariusza Gizkę Burmistrza Warki, który obserwował zmagania dzieci oraz wręczył na zakończenie wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i chusty animacyjne. Reprezentanci trzech pierwszych miejsc otrzymali także medale, a puchar i tytuł Małego Mistrza Sportu 2015 powędrował do reprezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce. II miejsce zajęła PSP we Wrociszewie, a III miejsce – PSP w Ostrołęce. W Olimpiadzie Sześciolatka udział wzięły również: PSP nr 1 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Michałowie, PSP w Konarach, Kubusiowe Przedszkole w Warce, Przedszkole Samorządowe w Warce.

Galeria zdjęć z zawodów w linku: http://www.cesir.warka.pl/?p=10019

 

Udostępnij:
← Sportowa majówka Wyniki Turnieju Mini Siatkówki →

Dodaj komentarz