Majówka… z „Wareckimi Questami”

Majówka… z „Wareckimi Questami”

Jak w ciekawy i jednocześnie pożyteczny sposób spędzić „Majówkę” w Warce? Jednym ze sposobów może być questing czyli coraz bardziej popularna forma turystyki bezobsługowej, tj. takiej, którą można realizować samodzielnie, niezależnie od pory dnia i roku, bez przewodników i osób obsługujących. Mając w ręce jedynie ulotkę questową można spacerując po Warce odkrywać dorobek przyrodniczy i kulturowy, historię i legendy związane z naszym niemalże 7-wiekowym grodem nad Pilicą, jednocześnie rozwiązując różnorodne zagadki i zdobywając „skarby”.

Każdy, kto chciałby wyruszyć na wyprawę questową po Warce może odwiedzić stronę www.wareckiquesting.pl i samodzielnie wydrukować sobie ulotki lub może otrzymać je w kilkunastu miejscach w Warce i okolicy (lista podana na stronie www), m.in. są one w Kawiarence na Rynku i Kempingu nad Pilicą.

Przypomnijmy, że w Warce opracowane zostały cztery niezwykłe questy – o „Piotrze Wysockim” dla osób, które chciałyby poznać losy Bohatera Powstania Listopadowego 1830 roku i odwiedzić miejsca z nim związane. Legendy m.in. o siłaczu spod Warki co dzwony nosił czy o uzdrowieńczej mocy wareckiego piwa poznać można wędrując questem „Wareckich Legend”. O istniejących kiedyś w Warce „Siedmiu Świątyniach” opowiada kolejna, niezwykle interesująca wyprawa a historię zamieszkujących w Warce wyznawców judaizmu i ich zwyczaje przybliża quest „Dzieje Wareckich Żydów”.

Zapraszamy do odkrywania nieodkrytego z wareckimi questami…

Udostępnij:
← Legion zawalczy z Warką Kino Grójec: "Gunman: Odkupienie" →

Dodaj komentarz