Święty Naszych Czasów – Jan Paweł II

Święty Naszych Czasów – Jan Paweł II

Wieczór 29 maja w wareckim gimnazjum był wyjątkowym czasem przypominającym osobę, którą kochał cały świat… O 19:00 rozpoczął się tam bowiem czas, kiedy zebrani goście mogli przypomnieć sobie postać Papieża Polaka – Jana Pawła II. W rok po kanonizacji tego niezwykłego człowieka oraz 10 lat po śmierci uczciliśmy pamięć Jana Pawła II. Młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce pod kierownictwem Anny Ambroży oraz Katarzyny Ambroży przygotowała spektakl słowno-muzyczny pod tytułem „Święty Naszych Czasów” przypominający postać Ojca Świętego. Zebrani mogli usłyszeć Jego przesłania, które niósł za życia, które są nadal żywe w sercach wielu ludzi, które kształtowały serca i umysły młodych ludzi. Spektakl „Święty Naszych Czasów” przyniósł z jednej strony chwilę zadumy i żalu, że papieża nie ma już z nami, ale dostarczył także radość z tego, że jest On już w gronie świętych.

Po przedstawieniu dyrektor wareckiego gimnazjum Bożena Sobieraj oraz wiceburmistrz Teresa Knyzio podziękowały uczniom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w stworzenie tego widowiska.

Organizatorzy uroczystości:

  • Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce
  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

Serdecznie dziękują wszystkim obecnym gościom, Annie Ambroży i Katarzynie Ambroży za przygotowanie spektaklu, Sławomirowi Raganowi za przygotowanie scenografii oraz rodzicom uczniów Publicznego Gimnazjum w Warce za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Warecki dzień dziecka pełen wrażeń! Dzień dziecka w Warce! →

Dodaj komentarz