Strona głównaOrganizacjeV miejsce UKS OLIMPIC Warka na Mistrzostwach Warszawsko – Mazowieckiego Okręgu Pływackiego

W dniach 5 – 6 czerwca 2015 r. na 50 metrowym basenie Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się najważniejsze dla Warszawsko – Mazowieckiego Okręgu Pływackiego w roku 2015 zawody pływackie. Brało w nich udział 41 klubów oraz 391 zawodników.

Reprezentacja UKS OLIMPIC Warka składała się z 17 zawodników z roczników od 2005 do 2000. W ciągu tych dwudniowych zmagań nasi pływacy zdobyli 37 medali: 12 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych. W klasyfikacji generalnej zawodów zajęliśmy V miejsce.

Medalistami zawodów zostali: Aneta Chmielewska – 4 złote, 1 brązowy; Nikola Lewicka – 4 złote, 1 brązowy; Natalia Kościanek – 4 srebrne, 1 brązowy; Aleksandra Cieplak – 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy; Karolina Chojecka – 2 srebrne, 1 brązowy; Zuzanna Regulska – 2 srebrne, 1 brązowy; Wiktor Kasprzak – 1 złoty, 1 srebrny; Jan Baczyński – 1 złoty, 1 brązowy; Julia Zielińska – 1 srebrny.

Brązowymi medalistkami zostały także: Kinga Puk, Aleksandra Baczyńska, Olga Celejewska i Maja Gardzisz.

Rewelacyjnie spisały się nasze sztafety: 4 x 100 m dowolnym dziewcząt – złoto, 4 x 100 m sposobem zmiennym dziewcząt – srebro i najmłodsza sztafeta 8 x 50 m stylem dowolnym – srebro.

Odnieśliśmy też jeszcze jeden sukces – w kategorii zawodniczek z rocznika 2005 najlepszą zawodniczką została nasza najmłodsza pływaczka Nikola Lewicka.

Ponadto 22 razy nasi zawodnicy znaleźli się w pierwszej szóstce zawodów.

Tydzień wcześniej, w dniach 29 – 30 maja, na tym samym basenie, nasze 3 zawodniczki brały udział w Otwartych Mistrzostwach Warszawy. Dwukrotnie mistrzynią Warszawy została Aleksandra Cieplak – na dystansie 100 m i 200 m stylem motylkowym. Również dwukrotnie wicemistrzynią Warszawy została Aneta Chmielewska – na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym. Czwarte miejsce na tych samych dystansach zajęła Natalia Kościanek.

Kolejne zawody, które odbędą się 13 czerwca, to finał ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. W wyniku trwających cały rok eliminacji, do finału tego awansowało 15 naszych pływaków.

Życzymy im powodzenia i sukcesów w czasie finałów.