Będzie komiks o Kazimierzu Pułaskim

Będzie komiks o Kazimierzu Pułaskim

Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce otrzymało dotacją z programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, na realizację komiksu o polsko- amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim.
Głównym zamysłem projektu jest chęć przedstawienia Kazimierza Pułaskiego w bardziej przystępny sposób- nie ukrywam, że pisząc ten projekt zależało mi na tym żeby przyciągnąć również jak największą liczbę młodych ludzi do zainteresowania się tą jakże barwną postacią, często pomijaną w historiografii polskiej. Ponadto komiks o Kazimierzu Pułaski to kontynuacja serii komiksów o historii Warki, które realizujemy razem ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. od 2006 r. – powiedziała dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak.
Problematyka historyczna zawarta w komiksie ma dotyczyć historii XVIII- wiecznej Rzeczypospolitej, konfederacji barskiej oraz losów jednego z najzdolniejszych konfederatów barskich, generała brygady wojsk amerykańskich, ojca kawalerii amerykańskiej.
Nad przygotowaniem komiksu czuwać będą: dr Remigiusz Matyjas oraz dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak, a za przygotowanie materiałów ikonograficznych odpowiedzialny będzie dział merytoryczny Muzeum im. K. Pułaskiego

Zapraszamy Samorządy Gmin, Instytucje i prywatne firmy, które przyczyniły się do powstania poprzednich edycji komiksów o historii Warki, do wsparcia naszego kolejnego projektu.

info. Muzeum

Patriotyzm Jutra

jpg

Dofinansowano ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Udostępnij:
← Do mieszkańców Warki! Kino Grójec: Najbardziej kumata żabka świata... "Rechotek" →

Dodaj komentarz