Warcon 2 nadchodzi!

Warcon 2 nadchodzi!

Miłośnicy fantasy, horroru, science-fiction oraz gier planszowych i karcianych, zapraszamy na drugą edycję konwentu Warcon!

W tym roku impreza odbędzie się tuż przed wakacjami, 20 czerwca w Grójeckim Ośrodku Kultury. Jest to druga edycja konwentu, pierwsza odbyła się w Warce we wrześniu 2014 roku.

– Podczas pierwszej imprezy główny nacisk położono na gry planszowe, karciane i strategiczne. Udało nam się namówić Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG do przeniesienia w tym roku konwentu do Grójeckiego Ośrodka Kultury. Po generalnym remoncie nasze kino daje szerokie pole do popisu, w tym przeglądu najnowszych filmowych hitów SF. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia kina GOK w weekend 19-21 czerwca, wyświetlamy wówczas kultowe ekranizacje komiksów jak Avengers: Czas Ultrona, Strażnicy Galaktyki, oraz filmy science-fiction, Mad Max, Poltergeist, Kraina Jutra. Oprócz przeglądu hitów w kinie przygotowaliśmy również spotkania i prelekcje z dwoma czołowymi pisarzami fantastyki, Marcinem Przybyłkiem, twórcą kultowej serii „Gamedec” o gierczanym detektywie, Torkilu Aymorze; i z Witoldem Jabłońskim, autorem powieści fantasy i historycznych jak „Uczeń Czarnoksiężnika” – opowiedział Łukasz Haśkie z Kina Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Dla fanów interakcji i rywalizacji z pewnością nie zabraknie atrakcji, zapewnia Marcin Koc z Wareckiego Klubu Gier i Fantastyki WARG:

– Wszystkich miłośników tej wspaniałej rozrywki jaką dają nowoczesne gry planszowe, zapraszamy podczas Warconu 2 do gamesroomu, gdzie WARG oraz Limonka Games zaprezentują, pokażą, nauczą i zagrają z wami w gry planszowe z ogromnego, wspólnego zbioru ponad stu tytułów.  Będzie można zagrać m.in. w ostatni wielki hit z targów w Essen czyli Colt Express oraz takie gry jak: Splendor, Wsiąść do Pociągu, Battlestar Galactica, Agricola, Pandemia, Zombicide i wiele, wiele innych.

 


W trakcie imprezy będzie można wygrać lub wylosować upominki w postaci plakatów filmów (Avengers, Thor, Kopciuszek, Kapitan Ameryka, Strażnicy Galaktyki, Hobbit, Robocop) oraz voucherów do Kina GOK! Masę atrakcji zapewnią również pokazy Cosplay – profesjonalni artyści przyjadą na Warcon w przebraniach postaci z gier wideo oraz komiksów (Batman, The Elder Scrolls V: Skyrim, Wiedźmin, Dragon Age).

 

Zapraszamy! 

 WARCON 2 - plakat

Udostępnij:
← Skocz na III Puchar Sielanki Do mieszkańców Warki! →

Dodaj komentarz