Seniorze, coś dla Ciebie!

Seniorze, coś dla Ciebie!

Seniorze, chciałbyś lub chciałabyś poznać ludzi w swoim wieku? Rozwijać swoje zainteresowania? Nauczyć się czegoś nowego? Spotykać się z innymi seniorami w swojej miejscowości i coś wspólnie zorganizować? Teraz jest ku temu dobra okazja bo Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów Powiatu Grójeckiego”  wspiera zakładanie, rozwój i aktywność nieformalnych klubów seniora. Przez ostatnie lata udało się wesprzeć rozwój ponad 15 grup.

Celem projektu jest aktywizacja osób starszych na terenie powiatu grójeckiego poprzez obecność i działanie w grupie seniorskiej. Może to być nieformalny kilkuosobowy np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, klub seniora przy Ochotniczej Straży Pożarnej czy lokalnej instytucji, organizacja zrzeszająca emerytów, czy zupełnie nieformalny klub.  Projekt ma charakter edukacyjno-rekreacyjny. Będzie realizowany do końca 2015 roku. Jednym z najszerszych i najbardziej istotnych działań jest już w lipcu Dzień Aktywności Seniora Powiatu Grójeckiego. Projekt jest ofertą wsparcia zarówno ze strony samorządów lokalnych (swoje wsparcie zadeklarowały już Gmina Warka, Gmina Chynów, Gmina Jasieniec) jak i Stowarzyszenia W.A.R.K.A. z dotacji Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Co mamy do zaoferowania? Dajemy możliwości i wsparcie nowym grupom, ale i tym z dłuższym stażem. Czego oczekujemy? Chęci, zaangażowania, pomysłów, uśmiechu i pogody ducha!

Zaplanowane działania:

  1. SPOTKANIA Z GRUPAMI SENIORSKIMI – CZERWIEC

W czerwcu organizujemy spotkania z nowymi grupami lub z tymi, które już podjęły pierwsze kroki w swojej działalności. Chcemy poznać grupę, pomóc w jej założeniu, porozmawiać o możliwościach i trudnościach w działaniu oraz przedstawić bliżej ofertę wsparcia.

  1. DZIEŃ AKTYWNOŚCI SENIORA POWIATU GRÓJECKIEGO – 19 LIPCA

Celem imprezy jest integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy grupami z naszego regionu, edukacja, rekreacja, nabranie ochoty do wspólnego przebywania. Impreza odbędzie się w Warce na Kempingu Sielanka, a w jej ramach seniorzy z grup seniorskich bezpłatnie będą mogli wziąć udział w zajęciach i warsztatach m.in. aktywności fizycznej (strzelectwo, aerobik) maunalnej (florystyka, mydlarstwo, malowanie toreb, decoupage), umysłowych (gry planoszowe) ale także pobawić się przy starych przebojach. Wydarzenie zacznie się od kolorowej parady seniorów ulicami Warki.

  1. WZAJEMNE WIZYTY POMIĘDZY GRUPAMI – LIPIEC – PAŹDZIERNIK

Grupy seniorskie z powiatu grójeckiego mają różne doświadczenie i staż działania. Okazuje się, że najcenniejsze dla nowych grup jest dobra praktyka sąsiadów. Dlatego w projekcie przewidziano możliwość wzajemnego odwiedzania się grup. W ramach takiej wizyty koszty transportu, poczęstunku i materiałów pokrywa Stowarzyszenie.

  1. SZKOŁA LIDERÓW SENIORÓW – SIERPIEŃ – GRUDZIEŃ

Mamy również interesująca ofertę dla Liderów tj. osób inicjujących, przewodzących i pełniących funkcje zarządcze w danej grupie seniorskiej. Przewidziano m.in. szkolenia wyjazdowe z tematów „Rady Seniorskie”, „Grupa Seniorska na starcie” „Planowanie i realizacja projektu” „Nowe technologie”. Dzięki udziałowi w szkoleniu będzie można pozyskać tablet oraz dofinansowanie na realizację własnej inicjatywy społecznej.

  1. INICJATYWA SENIORSKA – DOFINANSOWANIA – LISTOPAD

Natomiast w listopadzie będzie można pozyskać grant w wysokości 1300 zł na tzw. Inicjatywy Seniorskie czyli projekty zaplanowane, realizowane dla i przez seniorów w swojej miejscowości.

 

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

STOWARZYSZENIE W.A.R.K.A.

Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa

Gośniewska 46

05-660 Warka

tel. 504 671 770, 504 968 412

warka@stowarzyszeniewarka.pl

www.stowarzyszeniewarka.pl

Pasek z logami ASOS 2015 - bez partnerow zm

Udostępnij:
← Zmiany duszpasterskie w dekanacie wareckim Darmowy seans "Kung Fury" na otwarcie Konwentu WARCON 2 →

Dodaj komentarz