Kosmiczne rozpoczęcie wakacji!

Kosmiczne rozpoczęcie wakacji!

29 czerwca w niedzielę na skwerze przy „Dworku na Długiej” w Warce odbył się rozpoczynający wakacyjne szaleństwa kosmiczny piknik rodzinny. Pogoda dopisała, a dzięki przygotowanym przez organizatorów licznym atrakcjom każdy mógł znaleźć tego dnia dla siebie miejsce. Jak zwykle największą popularnością cieszyły się dmuchane place zabaw i zjeżdżalnie, które wylądowały w stacji kosmicznej Dworku. Zameldowała się tu rakieta kosmiczna oraz samolot, który obrał niewłaściwy kurs i zamiast na lotnisku wylądował w centrum kosmicznej zabawy. Wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Warce malowali wszystkim chętnym twarze oraz skręcali z baloników różne zwierzątka, miecze i inne niezwykle ciekawe kształty. Aktywiści ze Świetlicy w Bończy przygotowali rakiety kosmiczne, które próbowały dolecieć na Marsa… Kilka z nich zaginęło, więc, kto wie? Może udało im się tam dotrzeć? Z Wareckim Klubem Gier i Fantastyki WARG przenieśliśmy się w inny „fantastyczny” wymiar. Tego dnia podsumowana została także działalność sekcji artystycznych „Dworku na Długiej”. Na scenie zaprezentowała się sekcja gitary, pianina oraz sekcja wokalna. Za zajęcia: szachowe, robotyki, ceramiki, „Teatrzyku nieDużego”, teatru „Pretekst”, plastyki oraz „Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii” dla uczestników wręczone zostały dyplomy ukończenia zajęć w roku szkolnym 2014/2015 oraz drobne upominki. Można było podziwiać rękodzieło tworzone przez uczestników zajęć ceramiki oraz prezentację Grupy Rekonstrukcji Historycznej „WARKA” w nowo zakupionych strojach.

Podczas pikniku odbywały się liczne konkursy zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Warce oraz Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce. Uczestnicy konkursów, którzy dowiedli swojej wiedzy na temat bankowości czy ekologii lub wykazali się spostrzegawczością i sprawnością otrzymali ciekawe nagrody. Bank Spółdzielczy przedstawił także zwycięzców konkursu plastycznego organizowanego dla szkół podstawowych pod tytułem „Pełna skarbonka spełni moje marzenie”.

W trakcie pikniku usłyszeliśmy również śpiewające i tańczące talenty. Na scenie wystąpili zwycięzcy konkursów „mini Warka Music Show”, które odbywały się w roku szkolnym 2014/2015. Zaprezentowała się także sekcja taneczna „Fly Dance” działająca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Zwieńczeniem tego artystycznie kosmicznego dnia był koncert Orkiestry Moderato pod batutą Artura Gębskiego. Podsumowaliśmy działalność grupy i jej osiągnięcia w kończącym się roku szkolnym. Z Orkiestrą tego dnia byli także instruktorzy muzyczni: Andrzej Łukasik, Adam Chmielewski i Andrzej Gronostaj, którym podziękowaliśmy za cały rok pracy z wareckimi muzykami.

Teraz przed nami już tylko wakacyjne szaleństwa. Życzymy, żeby najbliższe 2 miesiące były dla Was pełne pozytywnych wrażeń!

Organizatorzy kosmicznego pikniku:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Bank Spółdzielczy w Warce
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce
  • Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Seniorzy z Michalczewa zawirują w tańcu Lato, lato, lato czeka… →

Dodaj komentarz