Aleksandra Cieplak – trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu

Aleksandra Cieplak – trzykrotna finalistka  Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu

 

W dniach 3 – 5 lipca 2015 r. na 50-metrowym basenie w Olsztynie odbyły się letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Podczas tego typu zawodów każdego dnia rano odbywają się eliminacje do finałów A i B. Pierwsza dziesiątka zawodników z eliminacji walczy o medale w finale A, druga dziesiątka – o jak najlepsze miejsce w finale B.

Klub UKS OLIMPIC Warka reprezentowała Aleksandra Cieplak, która wystartowała w pięciu konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym, 200 m sposobem zmiennym i w szczególnie trudnej konkurencji jaką jest 200 m stylem motylkowym.

W pierwszym dniu zawodów na dystansie 100 m stylem motylkowym Aleksandra z czasem 01,07,98 awansowała do finału A, natomiast po południu w czasie wyścigu finałowego, po raz kolejny poprawiła czas i z wynikiem 01,07,00 zajęła piąte miejsce w Polsce.

W drugim dniu zawodów na dystansie 50 m stylem motylkowym, z czasem 0,30,58 s awansowała do finału A, w którym po szalonym finiszu, z czasem 0,30,19 s zajęła 5 miejsce w Polsce.

W trzecim dniu – w swoim koronnym stylu i dystansie 200 m stylem motylkowym nasza młoda zawodniczka po raz trzeci awansowała do finału A, w którym osiągnęła czas 2,35,08 i zajęła 6 miejsce w Polsce.

Na tym dystansie Ola poprawiła swój rekord życiowy aż o 6 sekund. Ponadto na dystansie 50 m stylem motylkowym i 200 m sposobem zmiennym – z czasem 2,40,61- ustanowiła dwa nowe rekordy życiowe.

Aleksandra Cieplak po letnich Mistrzostwach Polski jest w ścisłej czołówce w Polsce i zajmuje drugie miejsce na Mazowszu na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem motylkowym.

Po Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w marcu i Mistrzostwach Letnich, Aleksandra ma w swoim dorobku udział w 5 finałach A Mistrzostw Polski – a to wyczyn szczególny.

Co prawda nasz Klub na Mistrzostwach Polski reprezentowała tylko jedna zawodniczka, lecz uzyskane przez nią miejsca i czasy spowodowały, że w klasyfikacji generalnej punktowej zajęliśmy 49 miejsce (na 139 klubów) i 19 miejsce pod względem poczynionego postępu sportowego.

W dniach 10-12 lipca 2015 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim w Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich wystartują starsze koleżanki Oli z rocznika 2000: Natalia Kościanek, Aneta Chmielewska i Karolina Chojecka.

Będą to nasze ostatnie zawody w tym sezonie, lecz chcemy zwrócić uwagę wszystkich, że gdy pozostałe dyscypliny sportowe już dawno skończyły zawody, to nasi zawodnicy cały czas trenują i utrzymują wysoką formę, gdyż ich cykl startowy kończy się dopiero w połowie lipca.

Zarząd Klubu i trenerzy zapraszają wszystkie chętne dzieci i ich rodziców do pływania w UKS OLIMPIC Warka.

Każde z Was może mieć szansę by walczyć o medale Mistrzostw Polski.

Udostępnij:
← "O to chodzi..." - nowe stowarzyszenie zaprasza do międzygminnej współpracy Siatkarze do Góry! →

Dodaj komentarz