Lato w Warce 2015 rozpoczęte!

Lato w Warce 2015 rozpoczęte!

W poniedziałek 6 lipca w Warce rozpoczęły się zajęcia w ramach akcji „Lato w Warce 2015”. Wakacyjne szaleństwa przez całe lato będą odbywały się w: Centrum Sportu i Rekreacji, Dworku na Długiej, Bibliotece Miejskiej, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Bibliotece Pedagogicznej.

W pierwszym tygodniu zajęć odbyły się między innymi: gry i zabawy sportowe, wycieczka do lasu czy spotkanie z historią…

Dworek na Długiej zorganizował spotkanie z przedstawicielami policji i sanepidu, którzy opowiedzieli dzieciom w jaki sposób powinni bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Następnie najmłodsi wraz z przedstawicielkami Wareckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odbyli krótką, ale bogatą w wiedzę wycieczkę przez wareckie ulice. Uczestnicy obrali kierunek ku Wareckiemu Cmentarzowi Żydowskiemu. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachowywać podczas wizyt w takich miejscach. Pod koniec wszyscy przeszli na „Kemping Sielanka na Pilicą”, gdzie uczestnicy zajęć malowali, rysowali i wycinali. Zwieńczeniem tak spędzonego dnia pełnego przygód był przystanek na Wareckim Rynku. Wszystkie pociechy dowiedziały się tam, że dawno, dawno temu w miejscu obecnej straży pożarnej stała świątynia pogańska. Koniec pierwszego tygodnia zajęć odbył się pod znakiem malarstwa, gier, zabaw oraz lekcji dobrych manier, gdzie uczyliśmy się nakrywać do stołu, czy odpowiednio zachowywać się w towarzystwie.

Jednak to dopiero początek wakacyjnych szaleństw! Zapraszamy do odwiedzenia strony www.dworek.warka.pl/lato-w-warce-2015/ gdzie znajduje harmonogram zajęć wakacyjnych w 2015 roku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Zostań gwiazdą Warka Music Show! Seniorzy z Michalczewa zawirują w tańcu →

Dodaj komentarz