Kolonia w Jastrzębiej Górze

Kolonia w Jastrzębiej Górze

W dniach 29 czerwca – 7 lipca Centrum Sportu i Rekreacji w Warce zorganizowało kolonię integracyjną dla 45 dzieci do Jastrzębiej Góry. W tej grupie znalazło się 35 dzieci, które wyjechały bezpłatnie, a ich wyjazd został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Warka na rok 2015.

Podczas wakacyjnego pobytu dzieci uczestniczył w bogatym programie zajęć. Nie było czasu na nudę. Codziennie korzystały z kąpieli morskich pod czujnym okiem ratowników WOPR, bawiły się na plaży, szukały skarbów, brały udział w bitwie wodno-balonowej, czy też grały po prostu w piłkę. Ponadto odbywały się też liczne konkursy, zawody i zajęcia profilaktyczne – m.in. realizowany był program profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa kąpieli i  w miejscach wypoczynkowych, Agresji Nie, Bezpieczne Wakacje, Ekologia, Nałogi i ich skutki. Podczas różnych aktywności wszyscy integrowali się, gdyż uczestnikami kolonii były dzieci ze świetlic opiekuńczo – wychowawczych z CeSiR, z Nowej Wsi, z Lasek oraz dzieci z miasta i gminy Warka.

Uczestnikom kolonii udało się także odbyć kilka ciekawych wycieczek. Byli na Helu w Fokarium, w czasie karmienia zwierząt, w Jantarze na molo, zwiedzili Stare Miasto w Gdańsku oraz Sopot gdzie przeszli najdłuższym i najpiękniejszym polskim molem oraz zrobili sobie sesję zdjęciową pod Krzywym Domkiem.  Jedno przedpołudnie spędzili w Rozewiu gdzie weszli na  najstarszą latarnię morską na polskim wybrzeżu oraz zwiedzili nieduże Muzeum Latarnictwa Morskiego. Największą atrakcją był trzy godzinny pobyt w Ocean Park we Władysławowie, w którym dzieci oglądały eksponaty stworzeń wodnych takich jak wieloryby, orki, delfiny, żółwie, rekiny itd., w skali 1:1.  Najpierw zwiedzali ośrodek z przewodnikiem i poznali kilka ciekawostek dotyczących życia morskich zwierząt np. że foki potrafią spać w wodzie mając wynurzoną jedynie głowę, że jedna z ryb pędzi ponad 100 km/h, ciekawostkę o białym futerku foki itp. Potem bawiły się na olbrzymim placu zabaw z całą gamą atrakcji bo Ocean Park we Władysławowie to nie tylko „morskie opowieści” to przede wszystkim wspaniała zabawa dla najmłodszych. Ciekawą propozycją na ten upalny dzień było także multimedialne show w chłodnym kinie „Błękitek przyjaciel dzieci”, czyli wieloryb, który rozmawiał z dziećmi i odpowiadał na ich pytania.

Koloniści poznali także uroki Jastrzębiej Góry i jej okolic, gdyż jest to bardzo atrakcyjne miejsce z wieloma ciekawymi zakątkami do zwiedzenia. Uczestnicy kolonii mieli okazję zobaczyć plażę z klifu położoną na urwistym wybrzeżu,  Lisi Jar –  wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do plaży, Gwiazdę Północy –  kamienny obelisk ustawiony w miejscu, które jest najbardziej wysunięte na północ w Polsce, Promenadę Światowida najbardziej rozrywkowa część Jastrzębiej Góry gdzie znajduje się skwer z fontanną oraz punkt widokowy z zejściem na plażę. W tym miejscu 6 lipca koloniści żegnali się z morzem gdyż ich pobyt w Jastrzębiej Górze dobiegł końca. Dzień później pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili stęsknieni do swoich rodzin.

Zdjęcia z koloni można znaleźć na stronie: http://www.cesir.warka.pl/?p=10841

Udostępnij:
← Aktywni Seniorzy górą Magnuszew zwycięzcą Turnieju Dzikich Drużyn →

Dodaj komentarz