Justyna Kozdryk niepokonana w Europie. Jest złoto!

Ciężary, Sport 8 sierpnia 2015
Justyna Kozdryk niepokonana w Europie. Jest złoto!

Justyna Kozdryk wywalczyła tytuł mistrzyni Starego Kontynentu podczas trwającego w czeskim Pilznie czempionatu Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

Po zdobyciu w maju tytułu najlepszego ciężarowca globu Justyna Kozdryk zwróciła swój wzrok ku mistrzostwom Europy rozgrywanym w Czechach w dniach 6 – 8 sierpnia. Aktualna mistrzyni świata do Pilzna, które stało się miastem gospodarzem mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc udała się w roli faworyta do stanięcia na najwyższym stopniu podium i wysłuchania w dumie hymnu narodowego.

Obsadzenie Justyny Kozdryk w sportowej głównej roli czeskiego spektaklu nie zdeprymowało samej zawodniczki. Pomimo niezaliczenia pierwszego podejścia Justyna Kozdryk nie zrzekła się tytułu najlepszego ciężarowca Starego Kontynentu i ponownie wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. Wynik 117.5 kilograma okazał się istnym nokautem dla reszty stawki kobiet rywalizujących w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Justyna Kozdryk wyprzedziła drugą Austriaczkę o 7,5 kilograma, natomiast będącą na trzecim miejscu Rosjankę multimedalistka z Grójca wyprzedziła aż o 17.5 kilograma.

Wiktoria Justyny Kozdryk na czeskiej ziemi jest drugim tego typu triumfem odniesionym przez zawodniczkę w tym roku. Przypomnijmy, że w maju Justyna Kozdryk sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata.

J3

Udostępnij:
← Debiut za 1 punkt! Jak długo jeszcze? Odpowie spływowy GPS →

Dodaj komentarz