UKS OLIMPIC Warka na obozie sportowym w Bieszczadach

UKS OLIMPIC Warka na obozie sportowym w Bieszczadach

W tym roku zawodnicy UKS OLIMPIC Warka przygotowywali się do sezonu pływackiego 2015/2016 w malowniczym ośrodku wypoczynkowym, położonym na cyplu wcinającym się w Zalew Soliński w Bieszczadach. W obozie, który odbywał się w dniach 27 lipca – 9 sierpnia, uczestniczyło 30 zawodników.

Program zgrupowania był bardzo intensywny zarówno pod względem sportowym jak i wypoczynkowym. W ramach zajęć turystycznych uczestnicy obozu poznali szlak „Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej”, elementem którego było zdobycie Połoniny Wetlińskiej (1310 m n.p.m.), odbyli rejs statkiem po Solinie i posłuchali historii terenów położonych nad zalewem, a następnie zwiedzili zaporę solińską.

Ponieważ pogoda dopisała w tym roku wyjątkowo, wiele czasu spędziliśmy wypoczywając na plaży i w wodzie. Wiele radości dały obozowiczom wyprawy rowerkami wodnymi i kajakami.

Każdego dnia odbywały się też treningi na basenie i w terenie, poświęcone lekkiej atletyce i ćwiczeniom ogólnorozwojowym.

Jeden dzień został poświęcony na zawody pływackie, w których nasi zawodnicy rywalizowali z kolegami z UKS Łomianki. Wyniki osiągnięte przez naszych młodych sportowców pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie kolejnych sukcesów w nowym sezonie pływackim.

Szczególne zawody, czyli „baloniada”, odbyły się ostatniego dnia. Walczono do końca o zwycięstwo w całym turnieju.

Zarząd Klubu, rodzice i dzieci składają podziękowania Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Urzędowi Miasta w Warce za udzielone wsparcie finansowe.

Za rok obóz odbędzie się w dniach 1 – 16.08.2016 r.   Już teraz serdecznie zapraszamy.

Udostępnij:
← Turniej dla amatorów futbolu stołowego Stara Warka bawi się →

Dodaj komentarz