Warka pokazała klasę na „Dożynkach Powiatowych”

Warka pokazała klasę na „Dożynkach Powiatowych”

7 września w Lewiczynie odbyły się jubileuszowe 10  Dożynki Powiatu Grójeckiego. Już po raz drugi Gmina Warka zaprezentowała na tej imprezie swój pawilon. Podobnie jak w roku poprzednim zadania tego podjęły się panie z Koła Gospodyń w Bończy wraz z zaproszonymi do współpracy seniorami z Klubu Seniora SPA Bończa.

Rozmach z jakim to uczyniły robił wielkie wrażenie i z pewnością mieszkańcy gminy Warka mogą być dumni z takiej reprezentacji.

Zbudowano prawdziwą stodołę krytą trzciną, z belami słomy i wierzejami, które jeszcze kilka godzin wcześniej wisiały w Bończy. Pawilon gminy wyróżniał się na tle innych reprezentacji i przyciągał wielu odwiedzających, w tym m.in. posłankę Małgorzatę Woźniak, dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i jednocześnie radnego powiatowego Mariana Górskiego czy wspierającego tworzenie „wareckiego stoiska” dyrektora „Dworku na Długiej” i jednocześnie wiceprzewodniczącego rady powiatu Andrzeja Zarębę.

Nad stoiskiem udekorowanym na folkową nutę pojawił się wielki napis „Dzika Kuchnia” – bo takie właśnie dania postanowiły serwować w tym roku panie z KG oraz Klubu Seniora. Były więc zupa z pokrzywy, babka ziemniaczana na liściach chrzanowych podana, konfitura z czarnego bzu oraz szpinakowe ciasto na deser. Na stoisku można było zobaczyć jak sie wyrabia masło, no i oczywiście skosztować go wraz z własnoręcznie pieczonym chlebem tradycyjnym – o te atrakcje zadbali seniorzy z Bończy.

Uznanie w oczach jurorów znalazły zarówno potrawy, wieniec  jak  i stoisko. Główna nagroda w konkursie potraw regionalnych, wyróżnienie w konkursie na wieniec nowoczesny oraz wyróżnienie w konkursie na najładniejsze stoisko – te wszystkie nagrody trafiły do rąk reprezentantów gminy Warka.

Udostępnij:
← Zobacz "Raj dla opornych" Zakończenie wakacji w obiektywie →

Dodaj komentarz