Spotkanie z kulturą ludową tuż, tuż…

Spotkanie z kulturą ludową tuż, tuż…

W niedzielę 4 października nad Nową Wsią z pewnością zaświeci słońce, uśmiechając się do wszystkich, którzy zdecydują się przybyć na to unikatowe w naszym mikroregionie wydarzenie – IV Święto Kultury Regionalnej. Tylko tutaj, tego jednego dnia w roku istnieje niepowtarzalna okazja przeniesienia się w czasie i żywego kontaktu z naszymi barwnymi tradycjami muzycznymi. Uczestnicy Święta Kultury będą mogli oddać się prawdziwej uczcie dla duszy wsłuchując się w dźwięki tradycyjnej kapeli mazowieckiej. Kapela Niwińskich poprowadzi nas w krainę dawnych tańców mazurkowych. Śpiewem zaczaruje nas niepowtarzalna Maria Siwiec – znawczyni niezmierzonego bogactwa pieśni regionalnych na każdą okoliczność. Miłośnicy tańca będą mogli płynąć w rytmie oberków, mazurków, polek, czy walczyków czując się jak uczestnicy niegdysiejszych potańcówek świętujący zakończenie ważnego etapu prac gospodarskich, czy innych istotnych wydarzeń związanych z życiem dawnej wsi.

Nie zabraknie doznań smakowych, których dostarczą stoiska z tradycyjnymi potrawami regionalnymi i słodkościami.

Dopełnieniem będą stragany prezentujące twórczość lokalnych artystów i miłośników rękodzieła, gdzie każdy znajdzie jakiś drobiazg dla siebie.
Na wszystkich zgromadzonych czeka niespodzianka… Przejażdżka wozem konnym po okolicy ze śpiewem na ustach to niezapomniane przeżycie.

W tym roku odpowiadając na potrzeby lokalne poszerzamy nieco program naszej plenerowej imprezy folklorystycznej. Nowym punktem będzie kierowany do wszystkich chętnych konkurs śpiewaczy „Na mazowiecką nutę”. Przesłuchania rozpoczną się zaraz po otwarciu tegorocznej uroczystości. Jesteśmy przekonani, że taka forma udziału w naszym wydarzeniu dostarczy wielu pozytywnych wrażeń zarówno wykonawcom, jak i publiczności.
A na zakończenie dla wszystkich zgromadzonych zagra i zaśpiewa lokalny zespół muzyczny zapraszając do zabawy tanecznej wieńczącej tegoroczne Święto Kultury Regionalnej.

Organizatorzy: Zespół Szkolno–Przedszkolny w Nowej Wsi, Stowarzyszenie „Animator” w Laskach

Partnerzy: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi

Plakat SKR 2015 - 1 zm

Udostępnij:
← Koszykarze amatorzy... do Góry! Dzień Sportu w Laskach →

Dodaj komentarz