Strona głównaOrganizacjeGrand Prix WMOZP dla UKS OLIMPIC Warka

Grand Prix WMOZP dla UKS OLIMPIC Warka

W dniach 3-4 listopada 2015 r. odbyło się IV Grand Prix Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. Reprezentacja UKS OLIMPIC Warka składała się z dziewcząt z roczników 2000 i 2001. Startowały:  Aleksandra Cieplak, Aneta Chmielewska, Natalia Kościanek, Karolina Chojecka.

W klasyfikacji generalnej dziewczęta wywalczyły puchar za III miejsce oraz dwa puchary indywidualne: Karolina Chojecka srebrny, zdobywając 4313 punktów, Aneta Chmielewska – brązowy, uzyskując 4310 punktów. W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Natalia Kościanek (VI miejsce) i Aleksandra Cieplak (X miejsce).

W oddzielnej klasyfikacji dla dziewcząt 14-15 lat zawodniczki nasze zdobyły II miejsce .

W czasie całego cyklu Grand Prix WMOZP nasze pływaczki zdobyły: 7 medali złotych, 10 srebrnych, 12 brązowych, a w rywalizacji sztafet – 1 złoty i 4 srebrne.

Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego jest kolejnym istotnym trofeum w dorobku Klubu. Zawodnicy UKS OLIMPIC Warka posiadają już bowiem Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wyczyn dziewcząt jest tym bardziej godny podkreślenia, że startowały w zaledwie czteroosobowym składzie i były najmniejszą reprezentacją klubową.

Wielkie gratulacje i wyrazy uznania dla zawodniczek za osiągnięte wyniki.