Płyta „Vivat Warka!” dla każdego…

Płyta „Vivat Warka!” dla każdego…

W roku 2011 ukazała się debiutancka płyta Orkiestry Moderato Swing w grodzie piwa i historii. W tym roku, podczas Koncertu Niepodległościowego 11 listopada swoją oficjalną premierę będzie miał drugi krążek Vivat Warka!

Uwaga, każdy uczestnik koncertu otrzyma nieodpłatnie tę płytę!

 

W słowie wstępnym do płyty Remigiusz Matyjas, twórca książki o Moderato, która swoją premierę będzie miała w grudniu tego roku napisał:

„Potwierdzeniem klasy orkiestry jest druga płyta – Vivat Warka! Tytuł pochodzi od jednego z utworów. Jego twórcą jest Wacław Janiszewski, znakomity muzyk i ceniony kompozytor, wrocławianin, z ziemią warecką związany przez rodzinę, zamieszkałą w mieście nad Pilicą. Do kompozycji wpleciono motyw z Piosenki o Warce, napisanej przed laty przez Czesława Maciaka (1942-1990), wieloletniego prezesa Orkiestry Moderato. Dzieło  Janiszewskiego (misterna mieszanka nastrojów) stało się nieoficjalnym hymnem zespołu. Jeśli się weźmie pod uwagę oczywisty fakt, że Moderato jest „muzyczną wizytówką Warki”, to możemy mówić o wykreowaniu nowego – jakże godnego – hymnu miasta.

Pozostałe kompozycje na płycie Vivat Warka! to standardy światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Atrakcyjne aranżacje, lekkość wykonania,  świadcząca o kunszcie muzyków i zgraniu orkiestry, zmienność rytmów i klimatów – to tylko niektóre z walorów wydawnictwa. Nowością – w stosunku do pierwszego krążka (wyłącznie instrumentalnego) – są utwory, konkretnie trzy, nagrane z wokalem.”

Zachęcamy wszystkich do udziału w koncercie Miejskiej Orkiestry Moderato pod batutą Artura Gębskiego z udziałem Gości – 11 listopada, godz. 18:00, hala CeSiR

Udostępnij:
← Kino Grójec: Obce Niebo Seniorzy Liderami... spotkanie 2 →

Dodaj komentarz