Takiego Wysockiego… w Warce jeszcze nie było!

Takiego Wysockiego… w Warce jeszcze nie było!

Nie sposób oddać słowami tego co wydarzyło się w piątkowy wieczór 20 listopada w „dworkowej” piwnicy. Nie da się przecież opisać magii muzyki czy emocji, żadne słowa nie są w stanie oddać tego co za pomocą dwóch, zdawałoby się zwyczajnych i wszystkim znanych instrumentów, oraz dwóch wokali uczynili Michał Konstrart i Piotr Kajetan Matczuk – goście kolejnego już spotkania z piosenką autorską i poetycką w ramach cyklu „dWorek z Piosenką”. Artyści wzięli na warsztat niełatwą twórczość Włodzimierza Wysockiego – najsłynniejszego rosyjskiego barda – którą zaprezentowali w dwóch językach, rosyjskim i polskim.

Duet podzielił koncert na dwie części. Pierwsza z nich wprowadziła widzów w doskonały nastrój, ponieważ zaprezentowane w niej piosenki, opatrzone często w ciekawe anegdoty, były lekkie i wesołe, podrywające głowy i stopy zebranych do potakiwania w rytm muzyki.

Druga  część koncertu, choć dalej w nurcie muzyki jednego artysty, przybrała poważny nastrój, gdyż zebranym w „Dworku na Długiej” zostały zaprezentowane utwory patriotyczne i wojenne. Do głębszego zrozumienia treści utworów, przyczynił się bez wątpienia nie tylko niesłychanie wielki talent muzyczny naszych gości, ale również ich ogromny talent aktorski, którym uświetniali każde wykonanie, powodując dreszcze na ciele niejednego z uczestników. Wszak nie bez przyczyny widzowie oklaskiwali na stojąco artystów, wzywając ich do „podwójnego” bisu. Podwójnego, gdyż wokaliści nie mogli zdecydować się który z nich ma ten bis wykonać ;-).

Dodatkowo artyści sprytnie wykorzystali talent muzyczny prowadzącego „dWorek z Piosenką” Dariusza Rączki wzywając go w przerwie koncertu do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. Konferansjer nie dał się zaskoczyć i doskonale wbił się w klimat muzyczny wydarzenia prezentując wiersz Włodzimierza Wysockiego we własnej interpretacji muzycznej.

Kolejna okazja do spotkania z piosenką autorską w „dworkowych” piwnicach 15 stycznia 2016! Zapraszamy już dziś!

Udostępnij:
← O wilczej naturze na Wareckiej Akademii Wiedzy Pożar auta w Starej Warce →

Dodaj komentarz