Kolejne zwycięstwo Nowej Wsi i Warki w historycznym starciu!

Kolejne zwycięstwo Nowej Wsi i Warki w historycznym starciu!

26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce odbył się kolejny konkurs wiedzy z cyklu „Nasza Historia”. Dotyczył on Powstania Listopadowego oraz jego inicjatora – Piotra Wysockiego. W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych oraz 2 gimnazja z gminy Warka. Po ostatecznym zliczeniu punktów okazało się, iż w kategorii szkół podstawowych po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Nowej Wsi, zaś w kategorii gimnazjum zwyciężyła drużyna warecka.

Końcowa kolejność:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1 miejsce – ZS-P im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. w Nowej Wsi

Opiekun – Marzena Jankowska

Członkowie drużyny: Katarzyna Potyralska, Łukasz Jagiełło, Marcel Franczak, Jakub Sobczak

 

2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach

Opiekun – Urszula Grudzień

Członkowie drużyny:  Małgorzata Lech, Dominika Batte, Aleksandra Rotuska, Weronika Winiarek

 

3 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie

Opiekun – Iwona Żelechowska

Członkowie drużyny: Magdalena Kilijańska, Dominika Przybylska, Marianna Dąbrowska, Igor Różycki

 

4 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie

Opiekun – Grażyna Wachnik

Członkowie drużyny: Kacper Mazur, Zofia Kalinowska, Aleksandra Furmaniak, Julia Gwardys

 

5 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Opiekun – Katarzyna Kuśmierska

Członkowie drużyny: Natalia Oktabowicz, Olga  Celejewska, Julia Aleksandrowicz, Konrad Jóźwicki

 

6 miejsce – PSP im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

Opiekun – Ewa Jasińska

Członkowie drużyny: Magdalena Pluta, Aleksandra Markiewicz, Konrad Wargocki, Martyna Kociszewska

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE:

1 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Opiekun – Małgorzata Chojnacka

Członkowie drużyny: Bartłomiej Tybura, Damian Zieliński, Julia Kaczmarek, Aleksandra Popielska

 

2 miejsce – Publiczne Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

Opiekun – Joanna Szczepaniak

Członkowie drużyny: Jakub Anyszkiewicz, Mateusz Kociszewski, Dawid Batte, Karol Wróbel

 

Szkoły i drużyny nagrodzone zostały dyplomami i upominkami podczas obchodów 185. Rocznicy Powstania Listopadowego, które wręczył Burmistrz Warki – Dariusz Gizka.

Organizatorzy konkursu – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce serdecznie gratulują wszystkim drużynom które wzięły udział w konkursie oraz ich opiekunom.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

 

Udostępnij:
← Uczciliśmy zryw powstańczy 1830! Kilka słów o "poczciwym Piotrze" →

Dodaj komentarz