Strona głównaOrganizacjeNatalia Kościanek z UKS OLIMPIC Warka wygrywa z Mistrzynią Polski

Natalia Kościanek z UKS OLIMPIC Warka wygrywa z Mistrzynią Polski

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. na 50 metrowym basenie Wodnego Parku Warszawianka odbyły się Ogólnopolskie Zimowe Mistrzostwa Warszawy, w których uczestniczyło 585 zawodników z 46 klubów z całej Polski. UKS OLIMPIC reprezentowało 15 zawodników. Podczas zawodów spotkały się aktualna Mistrzyni Polski  Juniorów w stylu klasycznym – Marta Aściukiewicz z MKP Szczecin i nasze czołowe zawodniczki w tej konkurencji – Aneta Chmielewska i Natalia Kościanek. Na dystansie 50 m stylem klasycznym po zaciętej walce Aneta Chmielewska o zaledwie kilka setnych sekundy uległa koleżance ze Szczecina, natomiast na dystansie 100 m wygrała Natalia Kościanek i tym samym została Mistrzynią Warszawy. Następnego dnia na dystansie 200 m stylem klasycznym Natalka poprawiła swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy i została Wicemistrzynią Warszawy.

Nasz dorobek na tych zawodach to 19 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 10 brązowych, co dało nam w klasyfikacji klubowej 14 miejsce. Postęp sportowy jaki uczynili nasi zawodnicy pozwolił na zajęcie 8 miejsca (108 % wzrostu).

Zawodnicy UKS OLIMPIC ustanowili 51 nowych rekordów życiowych i 16-krotnie zajmowali miejsca w pierwszej szóstce zawodów. Byli to m.in. Zuzanna Regulska, Nikola Lewicka, Kinga Puk, Krzysztof Kasprzak, Jan Baczyński.

Po raz pierwszy w historii Klubu na basenie 50 metrowym na dystansie 200 m stylem dowolnym zdobyliśmy medal w kategorii chłopców – srebrnym medalistą i Wicemistrzem Warszawy został Krzysztof Kasprzak z rocznika 2005.

Medalistami Mistrzostw zostali: Aleksandra Cieplak – 3 złote, 2 brązowe, Natalia Kościanek – 1 złoty, 3 brązowe, Aneta Chmielewska – 1 srebrny, 2 brązowe, Krzysztof Kasprzak – 1 srebrny, 1 brązowy, Nikola Lewicka – 1 srebrny, Wiktor Kasprzak – 1 brązowy.

Zarząd Klubu informuje, że wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków własnych Klubu w kwocie 670,- złotych