Niezwykle udany finał „Akcji Mikołajkowej”

Niezwykle udany finał „Akcji Mikołajkowej”

7 grudnia (poniedziałek) na terenie naszego miasta odbyła się mikołajkowa zbiórka, podczas której zbierane były fundusze na przyszłoroczne stypendia dla zdolnej młodzieży. Kilkunastu stypendystów Lokalnego Funduszu Stypendialnego z miejscowych szkół, wyposażonych w nieodzowne atrybuty Mikołaja – czerwone czapki i świąteczne dzwonki, zachęcało mieszkańców Warki do wsparcia, choćby niewielkim datkiem, rozwoju naszej młodzieży.

Co roku „Mikołajkowa” akcja realizowana jest we współpracy z Federacją Funduszy Lokalnych w Polsce do której od 2013 roku należy również Stowarzyszenie W.A.R.K.A. jako operator Lokalnego Funduszu Stypendialnego realizowanego na terenie gminy Warka już przez 5 edycji. W ciągu tych lat, dzięki partnerom Funduszu – Fundacji Stefana Batorego, lokalnym przedsiębiorcom isamorządom, osobom przekazującym 1% podatku oraz darczyńcom indywidualnym, udało się przekazać młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w gminie Warka aż 129 stypendiów o łącznej wartości 176 tys. zł.!

Nasi „Mikołaje” pojawili się w urzędach, firmach oraz na ulicach. Zachęcali mieszkańców Warki do wsparcia przyszłorocznej edycji Lokalnego Funduszu Stypendialnego. W zamian za drobne sumy pieniędzy stypendyści rozdawali czerwone baloniki.

W tym roku udało się zebrać niesamowitą kwotę 1.458,09 zł. 5 % z tej kwoty przekazujemy na Federację Funduszy Lokalnych w Polsce, która jest ogólnopolskim organizatorem zbiórki mikołajkowej oraz wspiera organizacje Funduszy stypendialnych w całej Polsce. Dla porównania podczas zeszłorocznej akcji mikołajkowej zebraliśmy 670 zł, a więc tegoroczna zbiórka okazała się ogromnym sukcesem.

Serdecznie dziękujemy!

Udostępnij:
← "SZOPKI 2015"... przyjdź na kiermasz i zagłosuj Natalia Kościanek z UKS OLIMPIC Warka wygrywa z Mistrzynią Polski →

Dodaj komentarz