Podróż z Teatrem Guliwer dobiegła końca…

Podróż z Teatrem Guliwer dobiegła końca…

Właśnie dobiegł końca projekt „Podróże edukacyjne Teatru Guliwer”  realizowany przez warszawski Teatr „Guliwer” przy współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworku na Długiej”. Projekt trwał od października do grudnia i skierowany był zarówno do dzieci jaki i dorosłych, którzy skorzystali z propozycji działań teatralnych.  W ramach projektu zorganizowano 6 bezpłatnych minispektakli dla dzieci ze sztukami: „Jak działa odkurzacz?”, „Polietylen” oraz „Przepis na teatr”. Zaciekawione maluchy z wielkim zaangażowanie oglądały proponowane przez Teatr Guliwer przedstawienia, po których z chęcią włączały się w przygotowane przez aktorów warsztaty w których w zabawny sposób poznali tajniki pracy przy danej formie teatralnej. Dodatkowo dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach improwizowanych w których same stawały się aktorami.

Drugi element projektu skierowany był do animatorów kultury i nauczycieli. Warsztat „Od rekwizytu do lalki teatralnej” przyniósł zebranym uczestniczkom wiele uciechy. Prawdziwe okazało się stwierdzenie jakoby damska torebka była bez dna,  jak również, że ową mnogość przedmiotów można twórczo wykorzystać. Celem warsztatu było odnalezienie inspiracji do pracy z dziećmi głównie w klasach wczesnoszkolnych.

Ostatnią propozycją instruktorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, prowadzących szkolenia w ramach projektu, były warsztaty familijne, pt. „Stwarzanie, ożywianie, działanie”.  Rodziny, które wzięły w nich udział zgłębiały tajniki wiedzy dotyczące opanowania trudnej sztuki ożywiania przedmiotu. Okazało się, że ze zwykłej kartki papieru można stworzyć niesamowite postacie i mini etiudy teatralne, które w rezultacie przyniosły mnóstwo radości nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Zajęcia przyczyniły się zarówno do rozwoju kreatywności uczestników jak również do wzmocnienia relacji rodzinnych.

Teatr oprócz tego, że jest sposobem rozrywki, to każdemu kto choć raz miał okazję bawić się jakąkolwiek formą teatralną nie pozostaje obojętny. Człowiek dzięki nim rozwija swoją kreatywność, poprawia poczucie właśnie wartości i znacząco wpływa na  kształtowanie umiejętność jakichkolwiek występów publicznych – zarówno teatralnych, szkolnych jak i pomaga z opanowaniem stresu np. przy rozmowie kwalifikacyjnej do pracy. Dlatego też składamy serdeczne podziękowania dla ekipy Teatru Guliwer, która zapewne znacząco wpłynęła na przyszłość uczestników naszych warsztatów i na długo zapisze się w ich sercach.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

1 2 3 4 7

 

Udostępnij:
← Mikołajkowe Szaleństwo! Muzyczne Mikołajki z Fletnią Pana →

Dodaj komentarz