Świąteczny kiermasz pełen skarbów

Świąteczny kiermasz pełen skarbów

W niedzielę 13 grudnia w sali OSP w Warce odbył się kolejny już „Warecki Kiermasz Świąteczny”. W tym roku swoje rękodzieło wystawiło aż 13 różnych instytucji społecznych. Na ich stołach znalazło się całe mnóstwo kolorowych bombek, malowanych mikołajków i bałwanków, choinek, świątecznych kartek, stroików oraz innych różnorodnych ozdób, które upiększą w tym roku domy i świąteczne drzewka.

Każda z ozdób była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna a przez to, że wykonana przez dzieci, młodzież lub seniorów z organizacji działających na rzecz lokalnej społeczności – niezwykła. Kupując świąteczne dekoracje można było wesprzeć: Przedszkole Samorządowe w Warce, Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Warce, Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Warce, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu filia w Nowej Wsi, Publiczną Szkołę Podstawową w Michałowie, Publiczną Szkołę Podstawową we Wrociszewie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy PG w Warce, Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A., Świetlicę w Laskach, Świetlicę w Bończy, Uniwersytet III Wieku, Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą działającą przy CeSiR.

Podczas kiermaszu swój świąteczny występ zaprezentowały dzieci z oddziału „zerowego” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce. Następnie wszyscy obecni wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Warce oraz uczestników sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji podczas kiermaszu… Świetlica z Bończy przygotowała dla wszystkich świąteczny barszczyk oraz wóz z siankiem, który każdy mógł zabrać pod obrus wigilijnego stołu. Wspólnie z wolontariuszami z Publicznego Gimnazjum w Warce dzieci wykonywały świąteczne kolorowanki. Nieco starsi zaś stworzyli własne świąteczne podkładki pod kubek w technice decoupage.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy kiermaszu wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Wręczone zostały nagrody publiczności oraz nagrody przyznawane przez komisję konkursu plastycznego, w którym brali udział twórcy szopek.

Organizator Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w niedzielnym kiermaszu.

 

Udostępnij:
← Wystawa o historii Warki otwarta Legion najlepszy podczas VI Memoriału →

Dodaj komentarz