W oczekiwaniu na Święta… w Przedszkolu

W oczekiwaniu na Święta… w Przedszkolu

Okres przedświąteczny to czas w którym przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym  Nr 1 w Warce „Bajkowy Statek”  ruszają pełną parą. Pierwszą okazją do obdarowywania się prezentami są Mikołajki. W naszym przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich maluchów jak i dla starszaków. Przygotowując się do przyjścia tego wyjątkowego gościa dzieci w dniu 3 grudnia obejrzały teatrzyk pt. „W poszukiwanie Świętego Mikołaja”. Aktorzy zabrali dzieci w podróż do różnych krajów, gdzie dowiedziały się jak inne dzieci obchodzą ten wspaniały dzień.

Mikolaj Przedszkole 02

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Nasz gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych przedszkolaków. Dzieci z grup I, II, III, IV i VIII pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Zarówno dzieci starsze jak i młodsze bardzo przeżywały to spotkanie. Na nie jednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Wszystkie dzieci otrzymały piękną, kolorową książką pt. „Legenda o Mikołaju”, która zapewne umili im długie wieczory z rodzicami i zabierze  w fantastyczny świat bajek.  W ramach podziękowań za prezenty przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wiersze, opowiadały o zabawach w przedszkolu przy tym chwaląc się, że są bardzo grzeczne. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Mikolaj Przedszkole 01

Kolejnym pracowitym etapem w naszym przedszkolu był Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Wszystkie wykonane ozdoby i stroiki były dziełami rąk naszych dzieci, rodziców i nauczycielek z przedszkola. Wszyscy wykazali się aktywnością twórczą, pomysłowością i zapałem do pracy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Wszystkim osobom biorącym udział w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy.

Mikolaj Przedszkole 0220

Wszystkim, którzy chcieliby nam towarzyszyć  w okresie przed świątecznym zapraszamy na naszą stronę internetową.

www.przedszkolewarka.pl

Angelika Szymanowska

Sylwia Łepecka

Udostępnij:
← Głosuj na Piotra Plesiewicza! Nowa Wieś... Wiarygodna Szkoła Podstawowa →

Dodaj komentarz